×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Ronis neplānojot pamest ministra amatu

ronis_aivis1

Satiksmes ministrs Aivis Ronis negatavojas pamest ministra posteni un patlaban tiek plānoti pasākumi satiksmes ministra darba grafikā aprīlim, maijam un turpmākajiem mēnešiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja ministra biroja vadītājs Aivis Freidenfelds.

Viņš uzsver, ka “šīm masu plašsaziņas līdzekļos publicētajām baumām par satiksmes ministru Roni nav pamata”.

Ministrs arī augstu vērtē līdzšinējo sadarbību ar valdību veidojošo koalīciju, pārējiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem un it īpaši izceļ savu labo sadarbību ar Dzintaru Zaķi (V).

Kā šodien vēsta portāls “pietiek.com”, Ronis esot nobriedis šopavasar, iespējams, maijā atteikties no ministra amata un koalīcijas politiķu neformālās sarunās šādā gadījumā interesi par vēlmi ieņemt šo krēslu esot izteicis Zaķis.

Par savu nodomu atstāt satiksmes ministra amatu Ronis jau esot informējis premjeru, taču Valdis Dombrovskis (V) pagaidām Roni esot pārliecinājis ministra amatu neatstāt vismaz līdz maijam, lai viņa vadībā pabeigtu problemātiskos Satiksmes ministrijas iesāktos un pārraudzītos projektus, kuri skar gan pretrunīgo AS “Pasažieru vilciens” gandrīz pusmiljardu latu vērto jauno vilcienu iepirkumu, gan jaunā lidostas “Rīga” termināļa izbūves projektu, gan starptautisko vilcienu satiksmes projektu “Rail Baltica”.

Pēc portāla ziņām, Roņa pacietības mēru izsmēlušas milzīgās intereses, kuras saistībā ar dažādiem apjomīgiem SM pārraudzīto valsts kapitālsabiedrību iepirkumiem caur SM vadību mēģinot bīdīt ar koalīcijas partijām saistītas personas. Viens no tādiem esot saistīts ar SM pārraudzīto valsts autoceļu uzturētāju – valsts AS “Latvijas valsts ceļi”. Atsevišķi ar partijas “Vienotība” valdi saistīti pārstāvji esot mēģinājuši panākt, lai par uzvarētājiem konkursā par ceļu uzturēšanu tiek atzītas konkrētas firmas.

Roņa vietu esot noskatījis “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Zaķis, kurš neformāli tiekot saistīts ar lojalitāti Ventspils miljonāra Olafa Berķa interesēm, raksta portāls. Zaķa izredzes iesēsties satiksmes ministra krēslā apgrūtinot fakts, ka šādai deputāta vēlmei neesot viennozīmīga “Vienotības” kodola atbalsta.

Saeimas “Vienotības” frakcijas vadītājs Zaķis savukārt šodien paziņoja, ka nevēloties ieņemt satiksmes ministra amatu, jo viņam labāk patīkot darbs parlamentā.

“Gandrīz desmit gadus jau strādāju Tautsaimniecības komisijā, zinu nozari un cilvēkus. Mana vieta ir parlamentā, un darba te ir atliektiem galiem,” pauda Zaķis.

“Vienotības” politiķis norādīja, ka šādas baumas ir provokācijas, kas nāk “no ārpuses” ar domu “šūpot” valdību. Tomēr pamata šādām ziņām neesot.

Zaķis atzina, ka satiksmes ministrs Ronis strādājot ļoti labi un viņa diplomāta iemaņas nozarē radot zināmu stabilitāti. “Ministrs labi tiek galā ar saviem pienākumiem,” uzsvēra politiķis.

Šī nav pirmā reize, kad izskan runas par Roņa pacietības mēra izsīkumu. Jau pērn rudenī masu medijos izskanēja minējumi, ka saistībā ar uzstājīgo 11.Saeimas neatkarīgo deputātu grupas – tā sauktā Olšteina sešinieka – līdera deputāta Klāva Olšteina vēlmi ieņemt SM parlamentāra sekretāra amatu Ronis varētu atstāt Dombrovska valdību. Gada nogalē, apstiprinot Olšteinu par SM parlamentāro sekretāru, Ronis izplatīja paziņojumu, no kura varēts nojaust, ka jautājumā par Olšteinu viņš piekāpies valdības stabilitātes vārdā.

Ronis satiksmes ministra amatā tika virzīts kā bezpartejisks “Vienotības” un nosacīti arī “Olšteina sešinieka” pārstāvis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+