×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
8. decembris, 2017
Drukāt

Ropažos viens pats no bērnudārza aiziet trīsgadnieks (12)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

7.decembrī Ropažos no bērnudārza “Annele” aizgājis trīs gadus vecs zēns, kura pazušanu grupiņas audzinātāja nav pamanījusi, vēsta Latvijas Televīzija.

Audzinātāja ir uzrakstījusi paskaidrojumu pašvaldības policijā, bet vainu uzņēmusies bērnudārza vadītāja Vēsma Eglīte. “Es redzu vairāk savu atbildību. Jo es neesmu nodrošinājusi to, ka pa vārtiem nevar iziet. Es neesmu izdarījusi visu. Audzinātāja strādā vidē, kādu es esmu radījusi. Protams, ir audzinātājas atbildība, jo kā viņš varēja izslīdēt no grupas? To nezina neviens,” teikusi Eglīte.

Ropažu novada dome sola izvērtēt katra iesaistītā atbildību. To, kāds sods iespējams bērnudārza vadītājai un audzinātājai, domē pagaidām nevar pateikt. “Šo situāciju ir grūti komentēt. Mēs izanalizēsim esošo situāciju, visus apstākļus un to, kāda ir katra atbildība,” solījusi Ropažu novada domes izpilddirektore Signe Grūbe.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. to, ka sīcim jau šobrīd ir hiperaktivitāte un ir problēmas ar robežu izpratni, arī bija skaidrs pēc sižeta. bet iziet pa vārtiem……… saģērbties neredzot………paslēpties……………

 2. “Labs” raksts… Viss par atbildīgajām personām, bet kas notika ar bērnu ne viena vārda… Atrada, neatrada, cik ātri, cik tālu mazais bija ticis un vai viņam nekas nekaiš… Tas pie mums nav svarīgi, galvenais atrast vainīgo. Skumji. Man kā mātei daudz svarīgāka liekas tieši šāda informācija… Ieejot bērnu dārza grupiņā par šo jautājumu esmu aizdomājusies, jo tur valda tāds haoss, ka pilnīgi noteikti var nepamanīt kā kāds no 25 bērniem izslīd pa durvīm. Tieši tādēļ lietderīgāka liekas informācija ko mazais šādā brīdī domā, un kur dodas…

  • Jā, mammīt, pierodam – tāds haoss būs arī skolas gados, pat vēl lielāks – uz to virza mūsu valdības politika – “skolu tīkla optimizācija” – veidojot lielas skolas ar pārbāztām klasēm – jau tagad Rīgas skolās 32 – 34 ļoti dažādu zināšanu, audzinātības un attīstības līmeņu bērni klasē ir norma, turklāt vēl doma arī likvidēt speciālās skolas un “integrēt” tos bērnus (pareizāk būtu – iebāzt) milzīgajās klasēs pie visiem, kur jau skolēns ar vidējo līmeni ne visu var “paķert”… Tā ka – haoss ar 25 bērniem grupiņā – tas tikai vēl “ziediņi”…

   • To Xyx: da kur tādi dīvaiņi rodas kā šī tante… Sovoku laika skolās 40 bērnu klasē bija norma, un visi vidējā vecuma ļaudis cauri tādām izgājuši, un nekas. Nolaist klases lielumu zem 30 bērniem nodokļu finansētā mācību iestādē jau ir izšķērdība. Labi, ka to beidzot pārtrauc. Ja vecāki grib maksāt par saviem alternatīvi apdāvinātajiem, vai jebkāda cita tipa privātskolām – laipni lūdzu.

    • Kāda nu norma 40 bērni klasē ! Ar mēru vajag pļāpāt ! Un ja arī skolēnu lielā skaita dēļ bērnu skaits klasē krietni pāri 30 , tad tā bija cita publika . Tie nebija šodienas hiperaktīvie un bērnu tiesību pārņemtie.

 3. es par tadu lietu vinus konkreti butu izdrazis maksatu lidz muza galam

  • Rupji gan!!!! Bet vai vecāka pienākumos nav mācīt savam bērna nedarīt muļķīgus gājienus un ja jau esat tik gudrs, varbūt pats vēlētos pastrādāt ar tik gudriem, brīvdomātājiem un hiperaktīviem bērniem!!!!!Parasti tādi gudrie rakstītāji paši netiek galā ar savu bērnu, bet prot citus pamācīt, kas un kā jādara!!!!!!!

   • Protams ka vecākiem ir jāmāca bērnu uzvesties normāli un pareizi,,bet šeit vecāki bērnu nodeva no rīta dārziņā un tātad audzītei ir jāredz kas notiek ar bērnu. Bērns taču neizgaisa vienas sekundes laikā,pagāja laiks kamēr apģērbās, vai ne?Paldies dievam ka nenotika nekas slikts.

  • Dr*zējs lielais…Tagad pēkšņi attopamies, ka b/d audzinātājas darbs ir ļooti atbildīgs, ne, ko? Un arī nerviem un garīgajai veselībai kaitīgs, kad vienai vai divatā ar auklīti jātiek galā ar 25 dažādi audzinātiem (un neaudzinātiem) un dažādu temperamentu 3-gadīgiem bērniem! Taču, kad sāk runāt par darba samaksu – izskatās, ka audzinātājas darbs atbildības, svarīguma u.c. ziņā ir pielīdzināts Maximas “gruščikam”. Vienīgie, kam mūsu valstī ir ūberatbildīgs darbs, ir deputāti, ministri un uzpūstais valsts pārvaldes un ierēdņu aparāts. Nosēdināt katru kaut pa vienai dienai pastrādāt b-dārzā! Tur nepagulēsi kā Saeimas sēdes laikā!

  • Lumpeņpolitikas upuris….drāzt, nauda, man, līdz mūža galam, valsts maksās, utt.
   Neko citu dzīvē neesi iemācījies, tāpēc 06:22 no rīta jāraksta muļķības.

   • šis jau viens no tiem hiperaktīvajiem 3.klasītes puišeļiem, kurš 06:22 no rīta nemaz vēl nebija gājis gulēt – netā pētījis kājstarpes.

Draugiem Facebook Twitter Google+