×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. oktobris, 2015
Drukāt

Ropažu novada mērs: Daļa iedzīvotāju apsver iespēju pamest Muceniekus (2)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Mucenieku ciemata iedzīvotāji patlaban nav negatīvi noskaņoti pret patvēruma meklētājiem, tomēr daži iedzīvotāji apsver iespēju meklēt dzīvesvietu citur, šodien žurnālistiem sacīja Ropažu novadu domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus (Vidzemes partija).

Kā norādīja biedrības “Attīstības centrs “Mucenieki”” vadītājs Normunds Vagalis, patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” mitinās parastas ģimenes, taču ir bijuši gadījumi, kad centra iemītnieki, klaiņodami pa Mucenieku ciematu, provocē vietējos uz kautiņiem.

“Kad apkārtnē klejo 30 jaunieši, kuru vēlmes saprast ir grūti, tad nav droši,” uzsvēra Vagalis.

Viņš norādīja, ka patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki” režīms ir brīvs. Centrā darbojas viens dežurants. Saskaņā ar Eiropas Savienības lemto
Latvijai būs jāuzņem bēgļi no kara zonām. ” Mēs nezinām, kādi viņi būs,” sacīja Vagalis.

Jau ziņots, ka Ropažu novada pašvaldība iebilst pret multifunkcionālā centra izveides un infrastruktūras uzlabošanas pasākumu izslēgšanu no Rīcības plāna patvēruma meklētāju uzņemšanai Latvijā un viedokli paudusi vēstulē, ko piektdien, 16.oktobrī, nosūtījusi Valsts prezidentam, Ministru prezidentei, Ministru kabinetam, Saeimas priekšsēdētājai un Saeimas frakcijām.

Kā aģentūru LETA informēja Ropažu novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Inga Koleča, vēstulē minēts, ka pašvaldība neatbalsta pieņemto lēmumu, ka par vietējiem iedzīvotājiem un viņu saskarsmi ar patvēruma meklētājiem ir jārūpējas tikai pašvaldībai.

Vēstulē tiek paskaidrots, ka Ministru kabinets apstiprinājis darba grupas sagatavoto Indikatīvo rīcības plānu personu, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā. Taču no plāna izslēgta multifunkcionālā centra izveide Mucenieku ciemā, kurā būtu pieejamas telpas valodas apguvei un integrācijas pasākumiem, kā arī iespējams saņemt sociālā dienesta, bāriņtiesas, bibliotēkas, interešu izglītības, pirmsskolas pieskatīšanas grupas u.c. pakalpojumus. No plāna esot izslēgta iecere par Mucenieku ciema sporta un atpūtas vides labiekārtošanu, norādot, ka par vietējiem iedzīvotājiem un viņu saskarsmi ar patvēruma meklētājiem ir jārūpējas tikai pašvaldībai.

29.septembrī valdība konceptuāli atbalstīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes vadītās darba grupas rīcības plānu bēgļu uzņemšanai. Rīcības plānam jābūt precizētam līdz rītdienas, 20.oktobra Ministru kabineta sēdei, definējot atbildības jomas un precizējot finanšu jautājumus.

Septembrī apstiprinātā plāna vairāki punkti paredz patvēruma meklētāju izmitināšanas centra “Mucenieki” telpu pielāgošanu lielāka patvēruma meklētāju skaita izmitināšanai, centra ēku un katlumājas pārbūvi, kā arī multifunkcionālā centra izveidi Mucenieku ciemā, kurā pieejamas telpas valodas apguvei un integrācijas pasākumiem, kā arī iespējams saņemt sociālā dienesta, bāriņtiesas, bibliotēkas, interešu izglītības, pirmskolas pieskatīšanas grupas un citus pakalpojumus.

Tāpat viens no plāna punktiem paredz Mucenieku ciema sporta un atpūtas vides labiekārtošanu, tostarp, sporta stadiona rekonstrukciju.

Plānā kā iesaistītā institūcija par multifunkcionālā centra izveidi un Mucenieku ciema sporta un atpūtas vides labiekārtošanu, tostarp, sporta stadiona rekonstrukciju minēta Ropažu novada pašvaldība. No septembrī apstiprinātā plāna izriet, ka multifunkcionālā centra būvniecībai, iespējams, būs nepieciešami 800 000 eiro, savukārt sporta un atpūtas vides labiekārtošanai vajadzīgi 300 000 eiro. Finansējuma avots centra izveidei un sporta un atpūtas vides labiekārtošanai plānā minēts valsts un pašvaldības budžets.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. AK kāda gādība par šiem pasaules labuma meklētājiem. Interesanti vai LATVIJAS valdība ir kādreiz tā parūpējusies par savu tautu ??? Pensionāriem joprojām būs pensijas mazākas par šo paklīdeņu pabalstiem … un VALDĪBA GRIB CIEŅU pret sevi. Te jau kaķim jāsmejas…. kaut jūs būtu nolādēti.

  2. Tikai neizraisiet masu psihozes! Tik biistami beeglji nav. Driizaak sakuudiitie vieteejie ir biistami (Vaacijas pieredze)

Draugiem Facebook Twitter Google+