Rosbergam pārliecinoša uzvara Ķīnas “Grand Prix” izcīņā 0

Ļoti pārliecinošu uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta šīs sezonas trešajā posmā – Ķīnas “Grand Prix” – svētdien izcīnīja vācietis Niko Rosbergs ar “Mercedes GP” formulu.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Piedaloties savās 111. sacensībās karjerā, šī Rosbergam kļuva par pirmo uzvaru. Sestdien Rosbergs arī tika pie pirmās uzvaras kvalifikācijā, bet sacīkstēs viņš finišā visus konkurentus apsteidza par vairāk nekā 20 sekundēm.

Par otro vietu notika sīva cīņa. Pateicoties veiksmīgai pitstopu stratēģijai, iespēju kāpt uz otrā augstākā goda pjedestāla pakāpiena izcīnīja brits Džensons Batons no “McLaren-Mercedes”, kurš Rosbergam zaudēja 20,626 sekundes, bet pēc tam nedaudz vairāk nekā pusminūtes robežās finišu sasniedza vēl 14 braucēji. Trešais šoreiz finišēja Batona komandas biedrs un tautietis Lūiss Hamiltons, kuram sekoja abi “Red Bull” piloti – austrālietis Marks Vēbers un iepriekšējo divu sezonu pasaules čempions Sebastjans Fetels no Vācijas. Sestais finišēja “Lotus” vienības franču pilots Romēns Grožāns, bet aiz viņa bija abi “Williams” piloti Brunu Senna no Brazīlijas un venecuēlietis Pastors Maldonado. Savukārt pirmo desmitnieku noslēdza līdzšinējais kopvērtējuma līderis spānis Fernando Alonso no “Ferrari”, kā arī “Sauber” komandas japāņu sportists Kamui Kobajaši.

“Mercedes GP” komandai bija lieliska iespēja tikt pie vēl labāka rezultāta, jo no otrās starta pozīcijas sacensības iesāka septiņkārtējais pasaules čempions Mihaels Šūmahers no Vācijas, tomēr viņam sacīkstes noslēdzās pēc pirmā boksu apmeklējuma, kad mehāniķi kārtīgi nepieskrūvēja vienu no viņa riteņiem. Iepriekšējo uzvaru “Mercedes” komanda F-1 sacīkstēs bija izcīnījusi 1955.gadā, bet “Mercedes GP” priekšgājēji “”Brawn GP” pie sava pēdējā panākuma tika 2009.gadā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc trim posmiem līderpozīciju ar 45 punktiem pārņēma Hamiltons, kuram divus punktus zaudē Batons, bet Alonso ar 37 punktiem tagad ir trešais. Vēl par punktu mazāk ir Vēberam, Fetels ticis vien pie 28 punktiem, bet Rosbergs ar 25 punktiem pakāpās uz sesto vietu.

Savukārt Konstruktoru kausā pārliecinošā līderpozīcijā ar 88 punktiem ir “McLaren-Mercedes” vienība, kura apsteidz “Red Bull” par 24 punktiem. Savukārt trešajā vietā esošās “Ferrari” kontā ir 37 punkti.

Nākamais posms pēc nedēļas risināsies Bahreinā. Šosezon F-1 kalendārā paredzētas 20 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Brazīlijā. Šosezon aizvadāmo sacīkšu skaits ir par vienām lielāks nekā pagājušajā sezonā.