EPA/LETA

Rosbergs izcīna vēsturisku uzvaru F-1 sacīkstēs Monako 0

Par Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sestā posma – Monako “Grand Prix” – uzvarētāju svētdien kļuva “Mercedes GP” vienības vāciešu pilots Niko Rosbergs.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Rosbergs “Mercedes GP” komandai nodrošinājis pirmo uzvaru šajā sezonā, turklāt kļuvis par pirmo autosportistu vēsturē, kurš atkārtojis sava tēva sasniegumu. 1983.gadā Monako “Grand Prix” triumfēja Niko tēvs Keke Rosbergs.

Rosbergs uzvarēja visos trijos treniņbraucienos, arī kvalifikācijā tika pie pirmās starta vietas, bet sacīkstēs līderpozīcijā atradās no pirmā apļa līdz finišam. Vācietis no pirmās starta pozīcijas sāka trešās sacīkstes pēc kārtas, bet tika vien pie otrās uzvaras karjerā.

Tikmēr otro un trešo vietu izcīnīja abi “Red Bull” piloti. Trīskārtējais pasaules čempions un šīs sezonas pašreizējais kopvērtējuma līderis Sebastjans Fetels no Vācijas finišēja tūlīt pēc Rosberga, bet austrālietis Marks Vēbers kāpa uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena.

Savukārt Rosberga komandas biedrs, brits Lūiss Hamiltons, kurš kvalifikācijas braucienos bija uzrādījis otro labāko rezultātu, šajās sacīkstēs ierindojās ceturtajā vietā. Kaut sacīkstē nebija daudz apdzīšanu, viņš divas pozīcijas zaudēja, kad saņēma novēlotu informāciju par drošības mašīnas došanos trasē.

Piektajā un sestajā vietā šajās sacensības attiecīgi ierindojās vācietis Adrians Zutils (“Force India”) un brits Džensons Batons (“McLaren-Mercedes”), bet iepriekšējā posma – Spānijas “Grand Prix” – uzvarētājam spānim Fernando Alonso no “Ferrari” komandas nācās samierināties tikai ar septīto vietu.

Tikmēr “Toro Rosso” pilots francūzis Žans Ēriks Verņs izcīnīja septīto vietu, bet aiz viņa finišēja “Force India” autobraucējs Pols di Resta.

Šīs sezonas kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks un viens no galvenajiem favorītiem soms Kimi Raikonens no “Lotus” komandas ierindojies vien desmitajā vietā.

Pēc sacensībām sodu saņēma Raikonena komandas biedrs Romēns Grožāns no Francijas, kurš cīņas laikā ieskrēja “Toro Rosso” pilota Daniela Rikjardo formulas aizmugurē. Viņam piešķirts desmit starta vietu sods nākamajās sacīkstēs, kad sportisti satiksies Kanādā. Pēc avārijas abiem braucējiem bija jāizstājas un trasē devās drošības mašīna. Pirms tam Grožāns bija avarējis arī treniņos ceturtdien un sestdien.

Tāpat tiesneši izskatīja arī Raikonena pārkāpumu, kurš bija pārsniedzis ātrumu drošības mašīnas darbības laikā, tomēr viņam sods netika piešķirts.

Šīs sacensības iezīmējās ar vairākiem negadījumiem. Tās uz 15 minūtēm pat tika apturētas, kad 46.aplī venecuēlieti Pastoru Maldonado no “Williams” komandas nožogojošajā barjerā iestūma jaunais braucējs Makss Čiltons no “Marussia” komandas. Čiltonam par avārijas izraisīšanu tika piespriests sods izbraukt caur boksiem. Tāpat pēc avārijām divreiz trasē izbrauca drošības mašīna.

Pēc sešiem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis ar 107 punktiem ir Fetels, kuš tagad par 21 punktu apsteidz Raikonenu, bet uz trešo vietu ar 78 punktiem pakāpies Alonso, no vadošā trio izslēdzot Hamiltonu.

Tikmēr Konstruktoru kausa ieskaitē līderi ar 164 punktiem ir “Red Bull”, kuriem ar 123 punktiem seko “Ferrari”, bet “Lotus” ar 112 punktiem noslīdējusi uz trešo vietu.

Šosezon 19 posmu garumā sacentīsies 11 komandas (par vienu mazāk nekā pagājušajā sezonā) un 22 braucēji, no kuriem pieci ir sacīkšu debitanti.