×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Franks Gordons: Putina jauno veidojumu var salīdzināt ar fīrera miesassargu vienību (20)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas Nacionālās gvardes karaspēka federālais dienests, kas patlaban tiek veidots prezidenta Putina tiešā uzraudzībā, ieguvis īsu un kodolīgu nosaukumu – “Rosgvardija”. Tai būs sava emblēma un savs karogs, ko personiski apstiprinās pats Putins. Tas būs, kā oficiāli pateikts, federālās izpildvaras (!) orgāns. Šai gvardei piešķirtas tiesības piedalīties “miera ieviešanas” operācijās ārpus Krievijas robežām. “Rosgvardijas” uzdevumos, teikts oficiālajā dokumentā, ietilpst cīņa pret terorismu un ekstrēmismu, kārtības ieviešana.

“Rosgvardija” nodrošinās valstiskas nozīmes objektu apsardzību ārkārtas situācijās, tai ir tiesības apstādināt vai ierobežot jebkuru sakaru tīklu darbību, arī civilās aviācijas jomā.

Iepriekš jau ziņots, ka šim veidojumam pakļauts viss t. s. iekšējais karaspēks, īpašu uzdevumu vienības – OMON (kas latviešiem palikušas nelabā atmiņā kopš atmodas laika) un kārtības uzturēšanas triecienvienības – “specnaz”.

Par “Rosgvardijas” vadītāju prezidents Putins iecēlis Viktoru Zolotovu – vīru, kurš jau ilgu laiku gādājis par Putina personisko drošību: viņam bija pakļauts prezidenta miesassargu korpuss. Zolotovs tagad ir Krievijas Federācijas Drošības padomes loceklis.

“Rosgvardijas” rindās par Krievijas un tās prezidenta drošību būs atbildīgs prāvs kontingents – ap 400 000 vīru.

Viss te klāstītais, baidos, stipri atgādina kādu citu veidojumu, kura emblēma bija divi balti zibšņi uz melna fona. Uzminējāt – SS. Tā dažādās struktūrās Lielvācijas lielākās ekspansijas laikā – ap 1942. gadu – darbojās apmēram 400 000 vīru (runa ir par vāciešiem). Tos vienoja īpašs “Korpsgeist” – piederības sajūta un padevība fīreram. Vērts atgādināt, ka SS kodols, serde bija “Leibstandarte SS Adolf Hitler” – fīrera miesassargu vienība. Visa SS struktūra bija pakļauta vienam virsuzdevumam – gādāt par Lielvācijas iekšējo drošību.

“Rosgvardiju”, protams, nevar pielīdzināt “Melnajam ordenim” – SS, galu galā Nirnbergas tribunāls to atzina par noziedzīgu organizāciju, taču salīdzināt laikam būs atļauts. Nekas nav tik aizraujošs ka salīdzinošā jeb komparatīva vēsture, vai ne?

Pie reizes par to pašu vēsturi: Putins parakstījis dekrētu par “federālo arhīvu” pārraudzību: turpmāk visi Krievijas arhīvi tiks “atņemti” Kultūras ministrijai un nodoti tiešā prezidenta administrācijas pārziņā. Par šīs iestādes vadītāju iecelts Andrejs Artizovs, kurš par darbu regulāri ziņos “valsts galvai” Putinam, kurš turpmāk “kontrolēs vēsturi”.

“Eho Moskvi” raidījumā žurnālists Sergejs Parhomenko pauda domu, ka Viktors Zolotovs – Putina “galvenais miesassargs”, kurš iecelts “Rosgvardija” vadītāja amatā, varot kļūt par Krievijas diktatoru. Zolotovs pie šī posteņa ticis tādēļ, ka bijis prezidentam “īpaši uzticīgs”, taču iekšēju nemieru ap­stākļos šī padevība varot pārvērsties nodevībā, apgalvo Parhomenko. Pagaidām Putins varas grožus stingri tver, un “Rosgvardija” ir viņa “drošības atslēga”.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. pretīgi naida kurinātāji tā raksta.

 2. Krieviem ir šausmu Atbildēt

  Pilna nesena pagātne ar miljoniem nobendēto, pat daudz vairāk kā Hitleram un Putins ir lepns par šo pagātni, ir tās daudzinātājs un vińam šāda personīgā drošības armija vajadzīga lai savus fantastiskos sapńus nodrošinātu.

 3. tādi gordoni pūlās atsrtrādāt savu šekeli ar muti, visos veidos…otrs tāds nīkonis ir Ješka Kedmi,- īsts smerdelis…

 4. Gordon , uz ceļiem ! Pateicies labāk mums, latviešiem, kas tevi no vācu nacistiskajiem zemcilvēkiem izglāba, nevis vankši dumības fašistisko Rotšildmēslu uzfdevumā !

  • Paldies Frankam Gordonam Atbildēt

   par vińa skaidro saprašanu un neatlaidību mums parādīt to kas notiek Krievijā. Īsts brīvības un Latvijas draugs!

 5. Latvijas mediji…Firers ir jusu saimniex-Asv sistema.Tas ir pat trakak neka Hitlers-ta ur launuma imperija,teroristi.

 6. mēs pat čekas maisus nevaram atvērt

  • Maisu atvēršana, pirts diena un grēku nožēla Aglonā būtu latviešu politiķiem veselīgi – tikai kad maisos ( pats vai intereses cilvēki), pirti neieredz ( kā Eiropā viduslaikos) un Aglona var sabrukt no grēku nastas ( cik melots un naudas balsojumi)…

 7. Neko stulbaku jau nevar izdomat ka saludzinat Putinu ar Hitleru..

  • Ar ko vēl lai salīdzina? Vēl var salīdzināt vienīgi ar Ziemeļkorejas tādu pašu stulbeni, vai teroristu.

  • Pamēģini atrast atšķirību! Man neizdevās, jo noguru uzskaitot līdzības.

  • Nu ar Hitleru var salidzinat jusu saimnieku obamu un visu asv sistemu tas gan.Baltija parversas par firera reihu.Bet Krieviju gan nevar salidzibat Krievija ur daudz demokratiskaka neka dazhi labi.

 8. Hmm…Diez vai ka 400 000 cilvēku liela, federāla mēroga, vienība tiek veidota, lai radītu apdraudējumu mazām kaimiņvalstīm (tas ir kā nolīgt Eiropas čempionu boksā, lai piekautu kaimiņu huligānu). Te būs kāds cits triks noslēpts. Varbūt iekšējo konkurentu (piemēram Kadirova) nomierināšanai, varbūt tiek gatavota kādas Krievijas teritorijas daļas pārdošana citai valstij un ir paredzami iedživotāju protesti, varbūt valsts finansiālā situācija ir daudz sliktāka un briest iekšējie nemieri…Jebkurā gadījumā mēs (ieskaitot visus žurnālistus) zinām pārāk maz par Krievijā notiekošo, lai kaut nedaudz ticami varētu minēt. Kurš gan no visiem žurnālistiem spēja prognozēt Krimas notikumus? Žurnālisti pat nav tikuši skaidrībā ar Latvijas zemessardzes zvēresta izmaiņu patiesajiem iemesliem un teksta autoriem. Varbūt nemaz nebija jātiek skaidrībā?

 9. Vizuāli Putinam ar Adolfu nekā kopīga nav,bet Staļins no Adolfā atšķīrās tikai pēc ūsu lieluma,bet viss pārejais bija stipri līdzīgs : abiem viena partija ,pārējie cietumā,abiem sievas krietni jaunākas un abas nošāvās,abi ģērbās pusmilitārās formās un abi nebija nokārušies ar ordeņiem,vienam komjaunatne ,otram hitlerjungen, vienam čeka,otram gestapo,vienam GULAG otram koncentrācijas nometnes.Adolfs karu sāka
  ar uzbrukumu pierobežas vācu radiostacijai Gleivicā ko veica poļu formās pārģērbtie ss vīri,bet Josifa čekisti ar mīnmetējiem apšaudīja sarkanarmiešus un vainu piešuva somiem .
  Putinam ir visas iespējas pilnveidoties .

 10. Varbūt var salīdzināt vienības, bet ne šito puņķi ar fīreru.

 11. Protams biedējoši,ja tāda valsts atrodas tikai viena laba tāllēciena attālumā.Jāsaprot,ka pusmiljons labi trenētu un pēc asinīm nobadinātu vīru nav vajadzīgs iekšējas kārtības nodrošināšanai,kaut gan kaut kādu iekšēju draudu pazīmes totalitāros režīmos vienmēr var pastāvēt.

 12. Nav jau nekādas atšķirības, abi imperiālisti, abi fašisti, tikai viens pelēks bet otrs sarkans.

 13. Nez vai tā melnā dvēsele ir 400 000 vīru vērta? Lai nu mazais Voldiņš cenšas kā māk, bet sen ir zināms, ka kopija nekad nevar pārspēt oriģinālu. Aloizovičs var gulēt mierā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. VID vadītāja krēslam ies apkārt ar līkumu?

Pēc tam, kad konkursa uzvarētājs Māris Skujiņš atteicās ieņemt Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu, tika paziņots, ka VID vadītājs atkal tiks meklēts jaunā konkursā. Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis intervijā “LA” izteicies, ka “būs liels izaicinājums noorganizēt jaunu konkursu”, “būs jāpieliek milzīgas pūles, lai pārliecinātu cilvēkus piedalīties konkursā,” un “ja neatradīsies pietiekami kvalificēti, godīgi cilvēki, situācija būs neapskaužama”.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+