Mobilā versija
+1.3°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
26. marts, 2014
Drukāt

Vācijā rosina atjaunot obligāto dienestu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pieaugot satraukumam par notikumiem Krimā, Vācijā izskan aicinājumi atjaunot obligāto militāro dienestu.

Vairāki Vācijas kādreizējie ģenerāļi pauduši bažas par valsts bruņoto spēku stāvokli. “Mums ir vajadzīgs obligātais militārais dienests. Nav citu veidu, kā garantēt nacionālo aizsardzību NATO abpusējas aizsardzības aliansē,” skaidroja atvaļinātais NATO ģenerālis Egons Rāms. Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leijena (attēlā) paziņojusi, ka karavīru skaits nav lielākā problēma. “Runa nav par lielāko skaitu, bet gan par labākajām prasmēm,” teica ministre. “Mūsdienās alianses aizsardzībā svarīgas ir tehniskās un taktiskās spējas, ne tik daudz karavīru skaits.” Vienlaikus ministre uzsvēra, ka ir atkārtoti jāapliecina Baltijas valstīm un Polijai, ka NATO būs kopā ar tām, lai arī kas notiktu Ukrainā un Krimā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Līdz šim karos galvenā taktika bija karavīru skaits: kurš ātrāk prata sakoncentrēt lielāku cilvēku un militārās tehnikas pārsvaru pār pretinieku noteiktā operācijā, tas arī parasti uzvarēja kauju.Tā tas bija gan 1., gan 2. pasaules karā. Ja būs kāds 3. karš, tad ar karavīru masu vien vairs pie uzvaras netiks. Uzvarēs tas, kam modernākas tehnoloģijas, lielāka mobilitāte un precīzāki ieroči, bet galvenais, modernāka kara vešanas taktika cīņā ar pretinieku. Tā kā armiju rīcībā tagad ir kodolieroči, tad lielvalstīm ar karavīru masām vien nekāda pārsvara nebūs. Atcerieties, kāpēc Čingishans iekaroja
    Krieviju un visu Austrumeiropu? Tāpēc, ka viņa armija tajos laikos bija pati mobīlākā pasaulē: karavīrs zirga sedlos ar zobenu rokā pēkšņi parādījās tur, kur viņu vismazāk gaidīja.

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācības (1)Baltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+