×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. jūnijs, 2014
Drukāt

Rosina atjaunot Tēvzemes balvu

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās kultūras padome rosina atjaunot Tēvzemes balvu, kā arī iedibināt īpašu apbalvojumu par starptautiskiem sasniegumiem kultūrā, liecina Kultūras ministrijas izplatītā informācija.

Pārrunājot dažādus iespējamos kultūras izcilības balvas piešķiršanas modeļus, Nacionālā kultūras padome vienojās par izcilības balvas veidošanu Kultūras ministrijas paspārnē, ko varētu piešķirt par nozīmīgiem starptautiska mēroga sasniegumiem. Plānots, ka pretendentus gada beigās varēs pieteikt valsts un pašvaldību iestādes, kā arī nevalstiskās organizācijas, un kandidātus trīs etapu vērtēšanas procesā izvērtēs nozaru padomes, Nacionālā kultūras padome un īpaša izcilības balvas komisija.

Kultūras ministrija turpinās darbu pie balvas nolikuma un kritēriju detalizētas izstrādes, kā arī gatavos priekšlikumus jaunajām politikas iniciatīvām finansējuma piesaistei.

Nacionālā kultūras padome rosinās atjaunot 1937. gadā iedibinātās Tēvzemes balvas tradīciju, līdz 2018. gadam pārdēvējot šajā vārdā Ministru Kabineta balvu, kā arī apsvērt īpašas stipendijas piešķiršanu par valsts starptautiskās reputācijas stiprināšanu ar kultūras palīdzību, balstoties uz veiksmīgo Igaunijas pieredzi, kur šādu stipendiju piešķir Ārlietu ministrija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+