Latvijā
Politika

Ar “Saskaņas” un ZZS atbalstu Sudraba noturas komisijā 15

Foto: Ernests Dinka, Saeima

Pēc desmit “Vienotības” un Nacionālās apvienības (NA) deputātu iesnieguma Saeima ceturtdien lēma par Ingunas Sudrabs atstādināšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, likumu Par parlamentārās izmeklēšanas komisijām un citiem normatīvajiem aktiem “oligarhu lietas”parlamentārās izmeklēšanas komisijā strādā pa vienam pārstāvim no katras Saeimā ievēlētajās frakcijas. Taču Ingunas Sudrabas pārstāvētā “No sirds Latvijai” frakcija pēc Ringolda Baloža izstāšanās šonedēļ beidza pastāvēt tādēļ pēc pieprasījuma autoru domām, viņa nebūtu tiesīga darboties šajā komisijā. Šādu ierosinājumu Saeimā iesniedza deputāti Andrejs Judins (“Vienotība”), Ināra Mūrniece (NA), Gaidis Bērziņš (NA), Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”), Lolita Čigāne (“Vienotība”), Ritvars Jansons (NA), Ints Dālderis (“Vienotība”), Laimdota Straujuma (“Vienotība”), Astrīda Harju (“Vienotība”) un Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”).

Tomēr Saeimas balsojumā Sudrabas atstādināšanu atbalstīja tikai 39 deputāti (NA “Vienotība”, LRA un ārpusfrakciju deputāti), pret viņas atstādināšanu bija 23 deputāti (galvenokārt “Saskaņas” pārstāvji) un vēl 18 (galvenokārt ZZS) atturējās. Tā kā balsis “pret” un “atturos” kopumā bija vairāk nekā “par”, lēmumprojekts tika noraidīts.
Lēmumprojektam gan būtu bijis tikai formāls raksturs, jo parlamentārās izmeklēšanas komisija šorīt pirms sēdes jau pieņēma savu galaziņojumu un līdz ar to faktiski savu darbu ir pabeigusi.

LA.lv