×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2018
Drukāt

Ar “Saskaņas” un ZZS atbalstu Sudraba noturas komisijā (15)

Foto: Ernests Dinka, SaeimaFoto: Ernests Dinka, Saeima

Pēc desmit “Vienotības” un Nacionālās apvienības (NA) deputātu iesnieguma Saeima ceturtdien lēma par Ingunas Sudrabs atstādināšanu no “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli, likumu Par parlamentārās izmeklēšanas komisijām un citiem normatīvajiem aktiem “oligarhu lietas”parlamentārās izmeklēšanas komisijā strādā pa vienam pārstāvim no katras Saeimā ievēlētajās frakcijas. Taču Ingunas Sudrabas pārstāvētā “No sirds Latvijai” frakcija pēc Ringolda Baloža izstāšanās šonedēļ beidza pastāvēt tādēļ pēc pieprasījuma autoru domām, viņa nebūtu tiesīga darboties šajā komisijā. Šādu ierosinājumu Saeimā iesniedza deputāti Andrejs Judins (“Vienotība”), Ināra Mūrniece (NA), Gaidis Bērziņš (NA), Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”), Lolita Čigāne (“Vienotība”), Ritvars Jansons (NA), Ints Dālderis (“Vienotība”), Laimdota Straujuma (“Vienotība”), Astrīda Harju (“Vienotība”) un Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”).

Tomēr Saeimas balsojumā Sudrabas atstādināšanu atbalstīja tikai 39 deputāti (NA “Vienotība”, LRA un ārpusfrakciju deputāti), pret viņas atstādināšanu bija 23 deputāti (galvenokārt “Saskaņas” pārstāvji) un vēl 18 (galvenokārt ZZS) atturējās. Tā kā balsis “pret” un “atturos” kopumā bija vairāk nekā “par”, lēmumprojekts tika noraidīts.
Lēmumprojektam gan būtu bijis tikai formāls raksturs, jo parlamentārās izmeklēšanas komisija šorīt pirms sēdes jau pieņēma savu galaziņojumu un līdz ar to faktiski savu darbu ir pabeigusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Tas jau vien “viennozīmīgi”norāda kas ir Sudraba un ko viņai uzlika par pienākumu veikt.To visu tauta redz,bet šīs partijas vēlētājiem atklāti !! spļauj sejā.Oligarhu strptīzdanči turpinās!!

 2. ZZS un Saskaņa kā cimds ar roku. Gluži kā Jūrmalas domē. Liels paldies uzticīgajam ZZS elektorātam…

  • Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

   laikam ZZS elektorāts – ir kochoznieki ( ar ch ) un poļitruki – Tikai Krievijā nav vairs ne kochoznieku ne poļitruku un arī tāda ZZS tur nebūs vajadzīga… Paliks tikai Saskaņa kā Vienotās Krievijas filiāle…

 3. Atbalstīsim šīs partijas vēlēšanās?

 4. Joņis domā, ka ZZS rīcība ir NEGAIDĪTA? TĀ IR UN BIJA GAIDĪTA,JO ŠĪ PARTIJA IR VĒRSTA UZ AUSTRUMU KAIMIŅA PUSI KOPŠ PASTĀVĒŠANAS BRĪŽA! TAGAD VIŅA UZSKATA, KA IR LAIKS IZNĀKT GAISMĀ. LATVIJA TAČU DRĪZ ZAUDĒS VISĀS LATVISKĀS JOMĀS, JO ŠIE IR NOPĒRKAMI KADRI! TO ZINĀM NE JAU MĒS VIEN, BET ARĪ MŪSU KAIMIŅŠ. KĀPĒC TAGAD NEPIEPILDĪT SAVU SAPNI – SASKAŅA SAEIMĀ UN VALDĪBĀ??? 14.SAEIMĀ AR VISĀM ČETRĀM BŪSIM KRIEVIJAS SASTĀVĀ! TAD BŪS JAUTĀJUMS: KO KAIMIŅŠ IESĀKS AR ŠIEM NOPĒRKAMIEM ĻAUTIŅIEM? SUDRABU AIZSTĀV TIKAI VALSTIJ NELOJĀLI ĻAUDIS, KURI NEIEVĒRO LATVIJĀ PIEŅEMTOS LIKUMUS. PASKATATATIES. KĀ VIŅI SEKMĪGI KNĀBĀ NA!? NEVIENS MASU MEDIJS NAV LATVIEŠU AIZSTĀVĪBAI! LATVIEŠI, KURI RUNĀ PAR VALSTS AIZSTĀVĪBU, TIEK PIELIKTI PIE VIETAS! KAS NOTIEK LUDZĀ PRET ŽURNĀLISTI, ARĪ VISIEM SKAIDRS! TĀ VARĒTU TURPINĀT! SILIŅŠ TĀ VARĒTU AIZSTĀVĒT PENSIONĀRUS, NEVIS ŠĶIEST SAVUS SPĒKUS SUDRABAS AIZSTĀVĪBAI, KURA ARĪ IEMĀCĪJUSIES MELOT!

 5. naivajiem…
  Te jau iezīmējas nākamā valdība pēc Saeimas vēlēšanām rudeni Saskaņa + ZZS vai otrādi. Protams pie nosacījuma, ja pilsoņi balsos par ZZS – tad būs noiets manām retro krievu valodas vārdnicām… Taisījos jau kurināt…

 6. Vai vēl kādam ir šaubas, ka Saskaņa, ZZS, GKR …. ir viena tēva bērni, katrs ar savu uzdevumu un taktiku?

 7. Jautājumu nebija pirms tam, tagad vispār ir pilnīgi skaidrs. Saskaņa un ZZS. Cik negaidīti.

 8. Tas kas notiek ar Sudrabu un to komisiju ir kautkāds šausmīgs ārprāts ,vai tiešām mūsu valstī vairs nav nekādas varas , kā tas viss var notikt ,ko lai saka tauta to visu redzot un dzirdot ,nu par ko maksāt nodokļus

 9. Pensionāru federācijas priekšsēdētājs A.Siliņš ” ZZS” aizstāvēja Sudrabu.Vai viņam neūtu laiks atkāpties?Kauns par tādu cilvēku.

 10. Kas tā par Saeimu, kas ignorē pašas pieņemtos likumus? Šis Saeimas pretlikumīgi pieņemtais lēmums
  ir jāpārsūdz AT, jo tā ir vienkārša ņirgāšanās par likuma varu. Tātad Latvijā likuma prioritāte ir vienkārša izkārtne, kuru pats likumdevējs neievēro. Tad neprasiet likumu ievērošanu no tautas!

 11. Padomijas laikos klīda anekdote, ka Latvijas valdībai jāpiesaka karš Zviedrijai un nākošajā, pēc zviedru ienākšanas jāpadodās. Šodien varētu pietikt ar kara pieteikšanu Igaunijai un sekojošu padošanos.
  Paanalizējot šodienas notiekošo Latvijā māc šaubas par to, vai Latvijas vēlētājs ir spējīgs ievēlēt daudzmaz sakarīgu parlamentu.

Draugiem Facebook Twitter Google+