×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. aprīlis, 2012
Drukāt

Rosina atvērt vēstniecību Indijā

indietis_7

Indijas nerezidējošais vēstnieks Latvijā Ašoks Sadžanhars aicina Latviju atvērt vēstniecību Ņūdeli, lai Latvijas uzņēmēji labāk apgūtu šīs lielvalsts tirgu un vēstītu Indijai par mūsu valsts iespējām. Ārlietu ministrija uzsver, ka pagaidām finanšu trūkuma dēļ tās plānos nav atvērt jaunas diplomātiskās pārstāvniecības.


“Latvija Indijai var būt kā bāze, no kuras ieiet Eiropas tirgū. Mēs arī augstu novērtējam jūsu zināšanas par Krieviju,” sarunā ar mani atzīmēja vēstnieks. “Lai to sasniegtu, Latvijai sevi labāk jāpasniedz Indijā, un šo mērķi jūsu valsts sasniegtu labāk, ja atvērtu vēstniecību Ņūdeli. Tas stiprinātu biznesa kontaktus un dotu iespēju pateikt indiešu uzņēmējiem par Latviju ko vairāk. Pašlaik viņi nav nemaz tik zinoši par jūsu valsti,” teica vēstnieks. Tāpat Indijas diplomāts teica, ka ekonomisko sadarbību vēl vairāk stiprinātu arī Latvijas uzņēmēju delegācijas vizīte viņa valstī.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Sīlis sacīja, ka šādas vēstniecības atvēršana, ņemot vērā Indijas pieaugošo ekonomisko lomu pasaulē, būtu nepieciešama, taču pagaidām Latvija neplāno jaunu diplomātisko pārstāvniecību atklāšanu.

 

“Vēstniekam ir pilnīga taisnība par iespējām, taču ministrijas budžetā tam nav līdzekļu,” teica J. Sīlis. Ar laiku, palielinoties ministrijas budžetam, jaunu pārstāvniecību atvēršana varētu tikt apsvērta. Pagaidām Latvijas intereses Indijā pārstāv nerezidējošais vēstnieks Hardijs Baumanis, kā arī goda konsuli Sandžejs Pasi (Ņūdeli) un Narajānasvami Ramačandrāns (Čennai).

 

“Latvija ir spēcīga informācijas un komunikācijas tehnoloģiju, farmācijas un zaļās enerģijas jomā,” sacīja vēstnieks. Viņš iezīmēja, ka Indijas interesēs zaļās enerģijas jomā ir sadarbība ar koka granulu kurināmā ražotāju “Grandeg”. Jautāts par mobilo telekomunikāciju staciju ražotājiekārtu kompānijas “SAF tehnika” iespējām, vēstnieks atbildēja, ka pašlaik Indijas mobilo sakaru tirgus strauji aug. Valstī pašlaik ir aptuveni 900 miljoni mobilo tālruņu. “Tirgū darbojas kompānijas “Huawei”, “Ericsson” un “Siemens”, taču tajā ir iespējas arī citiem dalībniekiem,” teica vēstnieks. Viņš uzskata, ka viņa misija ir pateikt Latvijā, kas ir mūsdienu Indija, kura ir kļuvusi par vienu no lielākajām un augošākajām ekonomikām pasaulē. Vērtējot abu valstu attiecību politisko dimensiju, A. Sadžanhars sacīja, ka tās ir ļoti labas, un pateicās par Latvijas atbalstu Indijai starptautiskajās organizācijās. “Grieķijā un Spānijā notiek protesti, cilvēkiem šajās valstīs ir grūtības, taču viņi iznīcina īpašumu. Pretstatā ir latvieši, kas izgājuši cauri ekonomiskajām grūtībām. Latvieši ir stipri cilvēki, kas zina, kā jārīkojas. Viņi vēlas protestēt, bet ne iznīcināt. Domāšanas un rīcības ziņā mums ir daudz lietu, ar ko dalīties,” teica vēstnieks. Latviju viņš apmeklējot vismaz reizi divos mēnešos, jo sadarbībai ar mūsu valsti redzot lielas iespējas. A. Sadžanhars ir karjers diplomāts, Indijas ārlietu dienestā iestājies pirms 34 gadiem. Strādājis dažādos amatos savas valsts pārstāvniecībās Kazahstānā, Beļģijā, ASV, Taizemē un arī Krievijā. Pašlaik viņš ir Indijas vēstnieks Zviedrijā un rezidē Stokholmā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+