×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
10. augusts, 2017
Drukāt

Rosina iedibināt “lietuvieša pasi” (1)

Foto - Lita KroneFoto - Lita Krone

Lietuvā vairāki Seima valdošās koalīcijas partiju – Zemnieku un zaļo savienības un sociāldemokrātu – deputāti ierosinājuši iedibināt “lietuvieša pasi”, kas kalpotu kā Lietuvas pilsonības alternatīva lietuviešu izcelsmes emigrantiem.

Šāds dokuments garantētu viņiem gandrīz tādas pašas tiesības kā Lietuvas pilsoņiem. Lietuvieša pases īpašnieki nevarētu vienīgi balsot vai kandidēt vēlēšanās, izņemot pašvaldību vēlēšanas. Deputātu iesniegtajā likumprojektā paredzēts, ka lietuvieša pase arī dotu tiesības vienkāršotā kārtībā iegūt vai atgūt Lietuvas pilsonību, ierasties Lietuvā uz pastāvīgu dzīvi un strādāt, kā arī saņemt dažādus atvieglojumus mācībām skolās un augstskolās. Lietuvieša pasi varētu iegūt visas lietuviešu izcelsmes personas, proti, cilvēki, kuriem viens vai abi vecāki vai kāds no vecvecākiem ir lietuvietis un kuri paši sevi uzskata par lietuviešiem, deklarējot to rakstveidā. Šo dokumentu varētu saņemt to personu bērni vai mazbērni, kurām līdz 1940. gada 15. jūnijam bijusi Lietuvas pilsonība. Kā uzskata likumprojekta autori, lietuvieša pases ieviešana varētu palīdzēt apturēt emigrāciju un pamudināt emigrantus atgriezties Lietuvā, ļaujot aizbraucējiem, kuri jau laiduši saknes citās valstīs, uzturēt saikni ar dzimteni un vienlaikus novēršot sarežģījumus, ko varētu radīt masveidīgas dubultpilsonības ieviešana.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai ES un NATO Valsti Latvija esosajiem kremla cekistiem,kuri ir Saeima,Pasvaldes,Valsts parvaldes institucjas, ES Parlamenta, ka parstavji no Latvijas, un ari pasreizeja valdiba visiem ir iedota ES un NATO Valsts Latvijas pavalstnieciba ?

Draugiem Facebook Twitter Google+