Mobilā versija
-2.7°C
Lidija, Lida
Pirmdiena, 16. janvāris, 2017
21. oktobris, 2015
Drukāt

Rosina izmaiņas kreditēšanā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijas Studentu apvienība (LSA) izstrādājusi priekšlikumus, kā maināma kārtība, kādā studentiem izsniedz valsts galvotos studiju kredītus, un iesniegusi tos izskatīšanai Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai. LSA skaidro, ka vairākums studentu par apgrūtinājumu uzskata nepieciešamību pēc papildus galvotāja. Iesniegtajos priekšlikumos LSA vērš uzmanību uz šo problēmu. IZM Studiju un zinātnes administrācijas (SZA) 2014. gada publiskajā pārskatā norādīts, ka, piemēram, pagājušajā gadā par studiju un studējošā kredītu izsniegšanu tika noslēgti 2296 kredītlīgumi, kaut saņemti tika 3347 pieteikumi. Viena no problēmām, kāpēc ne visi gribētāji tiek pie kredīta, ir, ka studējošo galvotāji nereti tiek atzīti par kredītnespējīgiem. LSA uzskata, ka valsts galvotajam kredītam ir jābūt pilnīgi valsts atbalstītam. Valstij ir jābūt kā vienīgajam galvotājam visiem studentiem. Tāpat arī jānovērš tas, ka studiju kredīts tiek saņemts, nevis uzsākot studijas, bet vairākus mēnešus vēlāk.

Pievienot komentāru

Vecāku nevērība dārgi maksā: mamma pati aplej zīdaini ar karstu tēju (3)Pagājušā diennaktī slimnīcās nogādāti četri bērni ar ķermeņa apdegumiem, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamā medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Ilze Bukša.
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+