×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Rosina izstrādāt atsevišķu likumu nebanku kreditēšanas nozares regulējumam

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija aicina Ekonomikas ministriju un Saeimas deputātus izstrādāt atsevišķu likumu nebanku kreditēšanas nozares regulēšanai.

Šāds ierosinājums izteikts, lai izveidotu nebanku kreditēšanas nozarei samērīgu regulējumu, kas pasargātu kredītņēmējus no negodprātīgas prakses un vienlaikus neradītu riskus nozares uzņēmumu ieiešanai pelēkajā zonā.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedri uzskata, ka jaunajam likumam būtu jāreglamentē nebanku kreditētāju darbības tiesiskais pamats, licencēšanas un uzraudzības kārtība, datu aizsardzības kontrole, pakalpojumam atbilstošs maksātspējas izvērtēšanas mehānisms, patērētāju informēšanas kārtība, kā arī citi ar nozari saistīti jautājumi, tai skaitā stingrāku sodu noteikšana par nelicencētu darbību.

Asociācijas vadītāja Baiba Fromane norāda, ka pērn nebanku kredītus izmantoja aptuveni 175 000 Latvijas iedzīvotāju, kas skaidri parāda pieprasījumu pēc šī finanšu pakalpojuma. Viņasprāt, ieviešot nesamērīgu regulējumu, nozares uzņēmumi var ieiet pelēkajā zonā, kas vēl vairāk radīs riskus patērētāju tiesību aizskārumam. Jau tagad vairāk problēmu rada tieši nelicencētie uzņēmumi, atzīmē Fromane.

Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija pārstāv uzņēmumus, kuriem ir vairāk nekā 80% no kopējās nozares tirgus daļas.

Nebanku kreditētāju kopējais aizdevumu apjoms 2012.gada nogalē bija 46 miljoni latu, kas ir 0,9% no visa kredītportfeļa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+