Latvijā
Rīga

Rosina kādu no Rīgas ielām nosaukt ASV senatora Makeina vārdā8

Džons Makeins. Foto – Charles Mostoller/REUTERS/LETA

Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns (JKP) vērsies pie Rīgas mēra Nila Ušakova (S) ar lūgumu vienu no Rīgas ielām nosaukt par godu ASV senatoram Džonam Makkeinam, liecina politiķa publicētais iesniegums.

LETA jau vēstīja, ka ASV republikāņu senators un bijušais prezidenta amata kandidāts Makeins 25.augustā aizgāja mūžībā. Viņa nāves cēlonis bija pērn diagnosticētais smadzeņu vēzis.

Sociālajā vietnē “Twitter” ievietotajā Bordāna vēstulē teikts, ka “Makeins bija amerikāņu valstsvīrs, politiķis un kara varonis, kurš vairākkārt ir paudis atbalstu Baltijas valstīm, un viņa nesavtīgais ieguldījums Latvijas valsts drošībā ir augstu vērtējams”. Tāpat vēstulē pausts, ka “Makeins vairākkārt vērsies pret autoritārisma režīmiem, asi kritizējot valstu valdības, kas ignorē cilvēces nenoliedzamās tiesības uz dzīvību, brīvību un tiekšanos pēc laimes”.

Līdz ar to Bordāns rosinājis vienu no Rīgas ielām nosaukt par godu amerikāņu politiķim un virzīt šo jautājumu skatīšanai Rīgas domes komitejās.

LETA iepriekš vēstīja, ka šī gada martā, ar lūgumu kādu no Rīgas ielām vai laukumiem nosaukt Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova vārdā pie mēra vērsās arī Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (V). Tobrīd mērs medijiem pauda, ka “pēc būtības šāda iniciatīva ir atbalstāma”, taču Rīgā tomēr esot pieņemts nogaidīt pēc cilvēka nāves desmit gadus, pirms šādas ieceres īstenot.

Tikmēr Viļņā skvērs pie Maskavas vēstniecības Ņemcova vārdā tika nosaukts maijā – vien trīs gadus pēc politiķa nāves.

LA.lv