Foto: Edijs Pālens/LETA

Rosina Lāčplēša dienu noteikt par brīvdienu, atsakoties no brīvdienas 1.maijā 5

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Saeimas frakcijas deputāti sagatavojuši grozījumus likumā “Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām”, rosinot 11.novembrī atzīmējamo Lāčplēša dienu noteikt par brīvdienu, vienlaikus atsakoties no brīvdienas 1.maijā.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Politiskais spēks Saeimas Prezidijam iesniedzis likumprojektu, kurā izteikts priekšlikums Lāčplēša dienu iekļaut svētku dienu sarakstā, attiecīgi to izslēdzot no atceres un atzīmējamo dienu rindas.

Nacionālās apvienības ieskatā 11.novembra nozīme kopš 1990.gada ir paplašinājusies, kļūstot par svētkiem, kuros piemin ne vien Lāčplēša kara ordeņa kavalierus un kara invalīdus, bet visus Latvijas brīvības cīnītājus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paskaidrojuma rakstā norādīts, ka 11.novembris ir saistīts ar virkni tradicionālu pasākumu – gan oficiālu, gan arī tādu, kas notiek pēc sabiedrības grupu un organizāciju iniciatīvas.

Tāpēc Lāčplēša dienas noteikšana par svētku dienu dotu iespēja tajos piedalīties arī tiem, kuriem tā parasti ir darba vai mācību diena.

Vienlaikus partija rosina no svētku dienu saraksta svītro 1.maiju – Darba svētkus un Latvijas Republikas Satversmes sasaukšanas dienu. Šo dienu nacionālā apvienība rosina iekļaut atceres un atzīmējamo dienu lokā.

“Tādējādi, 11.novembrim kļūstot par svētku dienu, kopējais brīvdienu skaits nepieaugtu un tam nebūtu negatīvas ietekmes uz darba dienu skaitu gadā un budžeta ieņēmumiem,” skaidroja nacionālajā apvienībā.

Ar šādu ierosinājumu politiskais spēks cer “pienācīgi novērtēt” Lāčplēša dienu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.