×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Rosina Latvijas simtgades svinības pagarināt līdz 2022. gadam (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas simtgades svinības, kuras no nākamā gada plānots svinēt piecu gadu garumā, varētu pagarināt līdz 2022.gada maijam, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē teica deputāts Einārs Cilinskis (NA).

Šādu ideju paudusi Saeimas Administrācijas ģenerālsekretāre Karina Pētersone. Viņa ierosinājusi svētku svinības pagarināt līdz 2022.gada 1.maijam, kad tiks atzīmēta Latvijas Satversmes sapulces sasaukšanas dienas simtgade.

Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pavļuta aģentūrai BNS skaidroja, ka simtgades svinību programmas noslēgšanās 2021.gadā neizslēdz iespēju turpināt simtgades svinības. Par to, vai līdz 2022.gadam tiks uzturēts koordinēts birojs, diskusijas vēl nav bijušas.

Plānots, ka par lūgumu pagarināt svētku svinības tiks spriest simtgades rīcības komitejā, kurā ir visu ministriju pārstāvji.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas valsts simtgades svinības norisināsies piecu gadu periodā no 2017.līdz 2021.gadam, lai aptvertu un atzīmētu galvenos ar Latvijas valsts izveidi un nostiprināšanos saistītos notikumus.

Par valsts simtgades atzīmēšanas virsmērķi noteikta Latvijas sabiedrības valstsgribas, valstiskās piederības sajūtas stiprināšana un mīlestība pret savu zemi, pašorganizējošu procesu rosināšana un dažādu līmeņu sadarbības veicināšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Taisām tik dzīres, lai slima ,izbadējusies un salstoša tauta redz kā vajag priecāties !
    Ja jums ģimenē ir problēmas,tad rīkosiet dzīres gadau garumā ? Jūs ekonomēsiet un ieguldīsiet racionāli ? Tā ir tautas nauda un problēmas. Dzīres citiem.

  2. Zemeņu kūka neko nav iemācījusi ! Viņiem būs dzīres mēra laikā. Mūsmājas pagalmā dzērāji nedēļām svin kādus svētkus un tie plūstoši pāriet no vieniem uz nākamajiem. Vienā žvingulī .

  3. Pa ķīniešu modei? Atbildēt

    Labi,ka mums ir tāda Saeimas ģenerālsekretāre!

Draugiem Facebook Twitter Google+