×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Rosina Latvijas simtgadi godināt ar lielizmēra karogiem (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Domubiedru grupa aicina līdz 2018. gadam – Latvijas valsts simtgadei – valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Rīgā un reģionu novadu centros izvietot liela izmēra nacionālo simbolu – valsts karogu, vēsta projekta “Latvijas karogs” pārstāvji.

Projekta idejas autori pieņēmuši lēmumu dibināt biedrību “Latvijas karogs”, kurā jau iesaistījušies skeletona treneris Dainis Dukurs, operdziedātāja Inese Galante, “Likteņdārza” autors un arhitekts Andris Kronbergs, LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, sportiste Jeļena Prokopčuka, horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, Latvijas Nacionālās bibliotēkās radošais direktors Gatis Mūrnieks, olimpiskais vicečempions bobslejā Oskars Melbārdis un Kultūras ministrijas parlamentārais sekretārs Rihards Kols. Biedrībai pievienoties aicināts ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas vēlas atbalstīt vai iesaistīties projekta realizācijā.

“Atbalsts un iedrošinājums, ko esam saņēmuši no neskaitāmiem Latvijas iedzīvotājiem, ir devis pārliecību, ka šīs idejas realizācija Latvijas iedzīvotājiem ir nozīmīga,” komentē Kols. “Ar mums ir sazinājušies cilvēki no visas Latvijas, iedzīvotājiem interesējoties, vai šādi monumentāli karogi varētu tikt izvietoti arī viņu pilsētās.”

Ikviens ir aicināts ar savām zināšanām atbalstīt šo projektu, iesaistoties biedrības aktivitātēs. Jau esošie biedri sniegs savu pienesumu projekta attīstībā. Pazīstamais arhitekts Andris Kronbergs paudis gatavību projekta īstenošanas nepieciešamībām izstrādāt monumentālo karogu projektu skices. Savukārt LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis ir gatavs sniegt savas profesionālās zināšanas, informējot un izglītojot sabiedrību par dažādiem Latvijas karoga vēsturiskajiem un simboliskajiem aspektiem.

Zemītis, skaidrojot savu vēlmi atbalstīt iniciatīvu Latvijas karogs, stāsta: “Mēs būsim vērtība tikai tad, ja saglabāsim to unikālo, kas piemīt Latvijai – vispirms jau valodu, kultūru, mūsu neatkārtojamo vēsturisko pieredzi un dzīvesziņu. Karogs ir simbols tam, ka mēs apzināmies sevi un savu vērtību, esam uzticīgi brīvības un demokrātijas idejām. Tāpēc sāksim ar goda izrādīšanu savam karogam.”

Drīzumā sabiedrībai tiks būs pieejama interaktīva balsošanas vietne – aplikācija, kurā ikviens varēs nobalsot par, viņaprāt, piemērotāko vietu monumentāla karoga izvietošanai, kā arī ieteikt savus variantus citām potenciālajām karogu izvietošanas vietām.

Rīgā karoga izmērs provizoriski varētu būt 20×10 metri, savukārt karoga masts būtu 60 metru augstumā. Projekta koordinatore Laura Andžāne portālam LA.lv sacīja, ka monumentālā karoga skici veido arhitekts Andris Kronbergs: “Pagaidām vēl ne varu precīzi pateikt, tieši no kāda materiāla to veidosim, taču pasaulē ir pieredze ar šādiem liela izmēra karogiem.

Laika gaitā monumentālie Latvijas karogi varētu tikt izvietoti visās lielākajās pilsētās Latvijā. Projekta realizācijai plānots piesaistīt privāto ziedotāju finanšu līdzekļus.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Man jau sen ir doma, ka tur, kur bija ļeņineklis Rīgā, pie Ministru kabineta, ir vajadzīgs pastāvīgi liels Latvijas karogs. Nezinu gan kādā formā – kā tēlniecības darbs vai kā.

  2. Nevajag te kaukt. Paši aizbrauc un atstāj tukšu vietu. Kā var mūžīgi riet savu valsti un visu, ko latvieši dara savā zemē.

  3. Neaizmirstiet pietiekamā skaitā saaicināt ķīniešus, kas tos nesīs, jo latviešu tautas jau tik pat kā nav. Latvieši patiesībā ir mazākumā Latvijā. Jūsu statistikas dati ir salti meli, tāpat kā jūsu veiktā pusgadu garā tautas skaitīšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+