×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Rosina ļaut nepilngadīgiem bēgļiem pie sevis uzņemt ne tikai māti un tēvu, bet arī vecvecākus (13)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijā diskusijas raisīja regulējums attiecībā uz nepilngadīgās personas, kurai piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss, tiesībām uzņemt pie sevis no ārvalsts ieradušos māti un tēvu, kā to paredz pašreizējā Patvēruma likuma redakcija.

Deputātiem tika piedāvāts apspriest šo regulējumu papildināšanu, nosakot nepilngadīgo personu tiesības uzņemt arī “likumisko aizbildni”. Izskanēja rosinājums tādā gadījumā runāt ne tikai par tēvu un māti, bet arī par vecvecākiem. Tomēr Iekšlietu ministrija (IeM) uzstāja uz to, ka vēlas redzēt šos grozījumus esošajā redakcijā. Komisija nolēma šodien vēl nelemt par šo priekšlikumu.

Turpinot darbu pie Patvēruma likuma, komisija uzdeva līdz nākamai sēdei precizēt vairākus priekšlikumus.

Nedaudz plašākas diskusijas bez jau minētā šodien raisīja arī priekšlikums par pantu, kas skaidro lēmumus par iesnieguma izskatīšanas pārtraukšanu un par iesnieguma izskatīšanas atsākšanu vai par atteikumu atsākt tā izskatīšanu.

Proti, Juridiskais birojs lūdza deputātus vēl nebalsot par priekšlikumu, kas būtībā paredz turpināt skatīt patvēruma meklētāja iesniegumu no tā posma, kurā to pārtraukts darīt, ja patvēruma meklētājs pirms tam atsaucis savu iesniegumu izskatīšanas laikā vai sagatavojis iesniegumu citā dalībvalstī, vai atrodas citviet bez uzturēšanās atļaujas.

Komisija šodien neatbalstīja arī priekšlikumu, kas paredzētu, ka pieteikuma iesniegšana tiesai apturētu lēmuma par piespiedu izraidīšanu darbību. IeM norādīja uz to, ka patlaban tiesai ir tiesības pašai lemt par pagaidu aizsardzību, proti, lēmuma apturēšanu vai nepaturēšanu, pirms lieta tiek izskatīta pēc būtības.

Darbu komisija turpinās 27.oktobrī.

Kā ziņots, jaunā likuma redakcija paredz, ka persona vēlmi saņemt bēgļa vai alternatīvo statusu ir tiesīga izteikt mutvārdos vai rakstveidā. Likums arī nosaka visaptverošu tiesisko regulējumu attiecībā uz nosacījumiem Valsts robežsardzes pieņemto lēmumu apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtībai un termiņiem, kā arī garantijām, piemēram, tiesībām uz valsts nodrošinātu juridisko palīdzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. arī 1, 2 un trešās pakāpes brālēnus, māsīcas un labos draugus. Protams , par LV naudu. Cik gados paliek pilngadīgs, kādos 25? jo tagad jau skolā ar (laikam jau) obligāto vidusskolas līdz 20 sēž )). nē nu kāpēc nē, drīz skaistās zemes būs brīvas, varēsim braukt dzīvot tur

 2. … Arprats turpinas … kas to bida ???????????????!!!!!!!!!!!!!

 3. Sauda Arābija, Kuveita, Turcija, Apvienotie Emirāti…vai tas nav pareizais virziens? Jā nē, tad notiekošā sekas ir apzināta Eiropas tautu iznīcināšana. Bet viens no cēloņiem ir viens-mākslīgi radītais IGIL-cīņas suns, kam ir saimnieks.

 4. Humānisma fanātiķiem: Atbildēt

  Eiropa nevar izglābt visu pasauli.
  Latvija nevar izglābt pat sevi pašu.

 5. Kļūstam svētāki par Romas pāvestu. Kas ir nepilngadīgais – bērns, pār kuru aizbildnība ir vecākiem. No Latvijas nepilngadīgais nedrīkst izceļot viens. Kā nepilngadīgie drīkst vazāties pa Eiropu? Tagad svešzemju klaidoņiem lielāka teikšana, kā pašmāju baurim.

 6. un vēl 4 sievas ar sievastēviem un tiem jau arī 4 sievas un citi bērni… Kāzās ap 1000 radu?

 7. krāsaino mīlis . Atbildēt

  Kāpēc neatļaut uzaicināt VISU ģerevņu un TUVĀKĀS ģerevņas
  100 km apkārtnē ???
  NECILVĒCĪGI !!!

 8. NU interesanti.Kā tāds nepilngadīgais viens pats nokļuvis ES.Kādas gan viņam tiesības kaut ko uzaicināt pie sevis ja pašam nav kur palikt.Vai mūsu politiķi jūk prātā.

  • NEVAR JUKT TAJĀ, KĀ NAV !!!

  • nekādi nevar!

  • Tā jau gan izskatās,bet lai aicina,ja var pats par saviem līdzekļiem uzturēt.
   Eiropas valstīs tā ir ,aicini savus vecākus ,bet apgādā pats ar dzīvojamo platību un iztiku,valsts tevis uzaicinātajam neko nedos.Ja nemaldos Zviedrijā viena meitene pie sevis uzaicināja no Ukrainas savu slimo ,gandrīz neredzīgo vecmāmiņu,bet viņu pēc likuma vajadzēja izraidīt,neskatoties,ka šī jaunā sieviete pilnībā pati viņu apgādāja. Bet tagad šeit-LV, notiek zaļi brīnumi un tie visi gulstās uz tautas pleciem. Bēglim var palīdzēt,bet ne vairāk kā savas valsts pilsonim,jābūt tomēr kaut kādai vienlīdzībai.

   • atbildīgā atkal nav Atbildēt

    Zūd mēra sajūta!Aicinām visus-vecvecākiem maksājam pensijas-uz priekšu!Lai tikai kārtējo reiz nebūtu jākonstatē,ka smagi kļūdījās.

 9. un kā tos mutvārdus pievienos lietai?

Draugiem Facebook Twitter Google+