×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Rosina lielāku OIK atlaidi

Foto-LETAFoto-LETA

Vācijā lielie uzņēmumi saņem pamatīgas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) atlaides, un šāds ceļš būtu lietderīgs arī Latvijai, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Viņš uzsvēra, ka OIK ietekmi visvairāk izjūt tieši ražojošie uzņēmumi, daudzi no kuriem patērē elektroenerģiju lielos apjomos. Pēc viņa teiktā, AS “Liepājas metalurgs” ir viens no uzskatāmākajiem piemēriem, kad OIK atlaides ir būtiskas uzņēmuma veiksmīgai darbībai. Ministrs uzskata, ka OIK izmaksām ir būtiska ietekme uz vairāku Latvijas uzņēmumu darbību, kā, piemēram AS “Valmieras stikla šķiedra” (“VSŠ”) un SIA “Cemex”. OIK izmaksas arī var būtiski ietekmēt investora piesaisti un darbības atsākšanu “Liepājas metalurgā”.

Dombrovskis atzīst, ka arī potenciālajiem investoriem šāds atbalsts būtu vēl viens arguments par labu investīcijām ražošanā Latvijā. “”VSŠ” piemērs ir pamācošs – augstu energoresursu izmaksu dēļ uzņēmums atver ražotni ASV, nevis Latvijā,” teica ministrs. Lai panāktu, ka Latvijas ražotāji spēj konkurēt un arī piesaistīt nopietnus investorus, valdībai ir jādomā, kā mazināt OIK ietekmi uz lielajiem uzņēmumiem, norāda ekonomikas ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+