Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Rosina lielāku OIK atlaidi

Foto-LETAFoto-LETA

Vācijā lielie uzņēmumi saņem pamatīgas obligātās iepirkumu komponentes (OIK) atlaides, un šāds ceļš būtu lietderīgs arī Latvijai, biznesa portālam “Nozare.lv” atzina ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Viņš uzsvēra, ka OIK ietekmi visvairāk izjūt tieši ražojošie uzņēmumi, daudzi no kuriem patērē elektroenerģiju lielos apjomos. Pēc viņa teiktā, AS “Liepājas metalurgs” ir viens no uzskatāmākajiem piemēriem, kad OIK atlaides ir būtiskas uzņēmuma veiksmīgai darbībai. Ministrs uzskata, ka OIK izmaksām ir būtiska ietekme uz vairāku Latvijas uzņēmumu darbību, kā, piemēram AS “Valmieras stikla šķiedra” (“VSŠ”) un SIA “Cemex”. OIK izmaksas arī var būtiski ietekmēt investora piesaisti un darbības atsākšanu “Liepājas metalurgā”.

Dombrovskis atzīst, ka arī potenciālajiem investoriem šāds atbalsts būtu vēl viens arguments par labu investīcijām ražošanā Latvijā. “”VSŠ” piemērs ir pamācošs – augstu energoresursu izmaksu dēļ uzņēmums atver ražotni ASV, nevis Latvijā,” teica ministrs. Lai panāktu, ka Latvijas ražotāji spēj konkurēt un arī piesaistīt nopietnus investorus, valdībai ir jādomā, kā mazināt OIK ietekmi uz lielajiem uzņēmumiem, norāda ekonomikas ministrs.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+