×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2014
Drukāt

Poriņa rosina lietot terminu “Ukrainas okupācija” (10)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Vineta Poriņa

“Ukrainas notikumu kontekstā Eiropas Drošības un sadarbības organizācija nav bijusi savos uzdevumu augstumos,” piektdien EDSO Parlamentu asamblejas Baltijas un Ziemeļvalstu delegāciju vadītāju preses konferencē atzina Latvijas delegācijas vadītāja Vineta Poriņa.

Saeimas deputāte piebilda, ka EDSO nav spērusi izšķirošus soļus Ukrainas jautājumos, un uzsvēra, ka svarīgi esot EDSO dokumentos lietot terminu “Ukrainas okupācija”, tādējādi norādot uz vēsturiskām līdzībām ar Baltiju. Tikmēr Somijas EDSO PA delegācijas vadītājs Ilka Kanerva uzsvēra, ka situācijas stabilizācija Ukrainā var prasīt nevis mēnešus, bet gadus. Somijas parlamentārietis esot bijis gan Kijevā, gan Doņeckas un Luganskas apgabalos. Viņš paslavēja Ukrainas sabiedrību par to, ka tā aktīvi iesaistījusies prezidenta vēlēšanās, kas apliecina cilvēku rūpes par savas valsts nākotni. Kā pretstatu politiskajā līdzdalībā viņš minēja Somiju, kuras sabiedrība vāji iesaistījusies Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Pēc Kanervas domām, nepieciešams stiprināt EDSO īpašo novērošanas misiju, kā arī jāpalielina augsta līmeņa ārvalstu ekspertu klātbūtne Ukrainā. Pēc viņa vārdiem, Ukrainai izaicinājums ir arī valsts konstitūcijas reforma, kas ir iekšpolitisks Ukrainas jautājums, taču EDSO esot gatava palīdzēt arī šajā procesā.

Zviedrijas delegācijas pārstāvis Kents Hārsteds, kurš jau 15 gadus regulāri apmeklē Ukrainu, teica, ka Ukrainas jaunās varas uzdevums ir ne tikai tikt galā ar nemierniekiem valsts austrumu apgabalos, bet arī rūpēties par to, lai valsts ekonomiski attīstītos, jo pašlaik Ukraina esot uz bankrota robežas.

Runājot par teroristu nolaupītajiem EDSO novērotājiem Ukrainas austrumos, Dānijas delegācijas vadītājs Pēters Juels Jensens sacīja, ka viens no nolaupītajiem ir Dānijas pilsonis, un pieļāva, ka tas var notikt ar jebkuru novērotāju šajos reģionos. “Ja kāds nolaupa cilvēkus, tad tas ir terorisms. Grūti iedomāties, ka teroristus atbalsta kāda no EDSO dalībvalstīm,” sacīja politiķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Partija "Vienotība" Atbildēt

  Un Latvijas okupantus jāsauc par okupantiem un nevis nepilsoņiem!

 2. Tā nu sagadījies,ka Ukraina,uz doto brīdi,ir okupants.
  Bet to nevajag paust Latvijā. ASV un ES nav ieinteresētas Ukrainā bez okupētajām teritorijām.
  Poriņai jau nu vajadzētu zināt vēsturisko Ukrainas teritoriju,un Latvijas arīdzan. Ja nu vienīgi,kā izpalīgs ASV un Europai,Poriņa iesaistījusies Putina kacināšanā.Kādam tas jādara,jo Europa iet savu ceļu,un kašķi ar Krieviju nemeklē.Tikai standarta frāzes,toties ekonomisko sadarbību attīsta.

 3. Tikai kas pašlaik okupē Ukrainu,tāpat kā Latviju-tā klusi ,nemanāmi…

 4. Ukraina pēc Maidana ir okupēta zeme? Un kas tagad skaitās Ukrainas okupētājs , kas Ukrainu atstājis bez suverenitātes un valstiskuma ?

  Politiķiem , pirms mētāties ar vārdiem, noskaidrojiet vispirms viņu nozīmi. Citādi kauns par mūsu deputātu muļķību.

  • Ir jau arī tādi “gudrie”, kas par Latvijas okupāciju negrib ne dzirdēt, saucot to par aneksiju. Šada gudrība Antonijas ielā ir lielā cieņā.

 5. Vai Krievija vairs nav EDSO dalībvalsts? Putins kādreiz solija teroristos “močīt” ķemertiņos un visur, kur vien iespējams. Ķīlnieku ņemšanu esot nosodijis arī Nirnbergas tribunāls. Vismaz to taču Krievija piesauc vienmēr. Vai par ķīlniekiem ko nerunāja arī Hāgas konvencijā?

 6. bet viņai taisnība – ja Krievija ir okupējusi Krimu, tad tādi vārdi arī jālieto.

 7. Jaunajai kundzei vajadzētu mazāk ēst.

 8. Taisnība -Ukrainā notikušais ir nevis aneksija, bet okupācija. Labi, ka Poriņa to aktualizē. Lai veicas.

Draugiem Facebook Twitter Google+