Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Bērtulis, Boļeslavs
Ceturtdiena, 24. augusts, 2017
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Rosina likumā noteikt obligātu vidējo izglītību (2)

Foto - LETAFoto - LETA

12.Saeimas deputāts Ints Dālderis (“Vienotība”) iesniedzis Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai likumprojekta grozījumus, rosinot noteikt vidējās vispārējās vai profesionālās izglītības obligātumu visām personām Latvijā.

Dālderis norādīja, ka likumprojektā paredzēts, ka jebkuram Latvijas iedzīvotājam obligāta vidējās izglītības iegūšana vai izglītības ieguves turpināšana vidējās izglītības iegūšanai līdz trīsdesmit gadu vecuma sasniegšanai. Normu iesniegtajos priekšlikumos paredzēts ieviest pilnībā no 2018.gada 1.septembra, paredzot pārejas noteikumus, kas nosaka, ka 2016.gada līdz 2018 gadam obligāta ir vidējās izglītības personām, kuras dzimušas pēc 1990.gada.

“Obligātas vidējās izglītības noteikšana sekmēs profesionālās vidējās izglītības apguvi, profesiju iegūšanu, veicinās tautsaimniecības izaugsmi un vispārējo sabiedrības intelektuālo attīstību, kā arī ļaus veiksmīgi optimizēt izglītības iestāžu tīklu valstī. Jau Satversmes sapulcē, apspriežot Satversmes otro daļu, tika diskutēts vidējās izglītības obligātums,” tā Dālderis.

Šobrīd likums paredz pamatizglītības obligātumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai D gadījumā bēniņos nečivina zvirbuļi ?
    Tie piespiestie tikai traucē mācīties tiem, kas vēlas ko iemācīties !
    Vajadzētu būt iespējai (par maksu !) apgūt VISU līmeņu izglītības neatkarīgi no vecuma.

  2. Latvijā ir 60 speciālās skolas. Daudzi bērni ar speciālām vajadzībām mācās vispārizglītojošo skolu speciālajās klasēs. Tas būtu jauki, ja arī bērniem ar garīgās vai psihiskās attīstības traucējumiem jāmācās vidusskolā! protams, centralizētos eksāmenus viņi varēs nekārtot, bet tomēr kaifīgi!

“Lidoja” pa Ventspili: “BMW” vadītājs traucas ar ātrumu 226 km/h (4)Valsts policija (VP) 22.augustā ap plkst. 23:50 Ventspilī, Talsu ielā, apturējusi “BMW 535” transportlīdzekļa vadītāju, kurš atļauto 50 km/h vietā pa pilsētu traucies ar ātrumu 226 km/h, portālu LA.lv informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.
Lielā neziņā gaida 2018. gada septembriSkolotājiem ļauj nedaudz ieskatīties jaunajā mācību saturā
Draugiem Facebook Twitter Google+