×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Rosina LTV veidot jaunus kanālus

Foto - LETAFoto - LETA

LTV ģenerāldirektors Ivars Belte

Šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē izskanēja ierosinājums Latvijas Televīzijai (LTV) apsvērt iespēju veidot jaunus TV kanālus.

 

Komisijas sēdē tika spriests par televīzijas bezmaksas virszemes apraides attīstības perspektīvām Latvijā, kā arī obligātās apraides nodrošināšanu pēc pašreizējā regulējuma darbības beigām.

Šis jautājums aktualizējās, jo mediju koncerns “Modern Times Group” (MTG) pieņēma lēmumu no 2014.gada 1.janvāra kanālus TV3 un LNT raidīt tikai maksas platformās.

Satiksmes ministrijas Sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis ieminējās, ka LTV varētu izvirzīt sev izaicinājumu veidot jaunus kanālus, jo bezmaksas apraidē ir izveidojusies brīva vieta.

LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte uzsvēra, ka tas ir finansējuma jautājums. Pašlaik LTV vairāk strādā pie kvalitātes uzlabošanas. Pašreizējās iespējas ļauj kaut cik manāmi uzlabot viena – LTV1 – kanāla kvalitāti, bet LTV7 kanāla uzlabojumi vēl esot priekšā.

Taču, raugoties ilgākā perspektīvā, šādu iespēju izslēgt nevarot. Šogad sadarbībā ar “Lattelecom” tika veidots “Dziesmusvētku kanāls”. Pašlaik ir ideja par nepilna cikla kultūras kanāla veidošanu nākamgad, jo tam būs liels pieprasījums un būs informācijas pieplūdums. Vēl viena sadaļa varētu būt sports, par kuru gan Beltem neesot pilnas pārliecības. Viņaprāt, drīzāk būtu jāskatās uz komunikācijas nodrošināšanu ar krieviski runājošo auditoriju.

Kā aģentūrai LETA atzina Belte, pašlaik runa varot būt tikai par nepilna laika kanāliem. Lai nodrošinātu pilnvērtīga atsevišķa kanāla darbību, ir nepieciešams liels finansējums, kas lēšams vairāk nekā divu miljonu latu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+