×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

Rosina neaplikt ar nodokli lauksaimniekiem izmaksāto valsts un ES atbalstu

lauku_ainava_ozols

Zemkopības ministrija (ZM) rosina neaplikt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli summas, kas izmaksātas kā valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsts. Tas sekmētu Latvijas zemnieku konkurētspējas pieaugumu salīdzinājumā ar Igaunijas un Lietuvas lauksaimniekiem, jo šajās valstīs atbalsta maksājumi netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja ministrijas pārstāvji.

ZM rosina no 2013.gada summas, kas izmaksātas kā valsts atbalsts lauksaimniecībai un ES atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai, neiekļaut ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā.

Šāda kārtība jau darbojās līdz 2009.gada 31.decembrim, kad saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” ar iedzīvotāju ienākuma nodokli netika apliktas summas, kas izmaksātas kā valsts atbalsts lauksaimniecībai vai ES atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

2010.gadā stājās spēkā grozījumi, kas noteica, ka no ar iedzīvotāju nodokli neapliekamo ienākumu veidiem izslēgts valsts un ES atbalsts. Līdz ar to no 2010.gada tās tika iekļautas ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamajā ienākumā.

Valsts un ES atbalsta maksājumi ar iedzīvotāju ienākuma nodokli netiek aplikti ne Igaunijā ne, Lietuvā. Jāņem vērā, ka arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme 25% apmērā Latvijā ir visaugstākā. Igaunijā tā ir 21% bet Lietuvā – 15% Turklāt Lietuvā un Igaunijā atbalsta maksājumi netiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli. Šādas nodokļa piemērošanas un nodokļa likmju atšķirības ievērojami samazina Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju Baltijas valstīs, norāda ZM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+