×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. septembris, 2014
Drukāt

Rosina no 18 līdz 21 gadam palielināt minimālo vecumu, no kura atļauts nodarboties ar prostitūciju (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Iekšlietu ministrija (IeM) ir sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz palielināt minimālo vecumu, lai nodarbotos ar prostitūciju.

Patlaban ar prostitūciju var nodarboties no 18 gadu vecuma, bet IeM rosina šo vecumu palielināt līdz 21 gadam, šodien žurnālistiem pastāstīja ministrijas pārstāvis Dmitrijs Trofimovs.

Šobrīd grozījumi prostitūcijas ierobežošanas noteikumos ir saskaņošanas stadijā ar citām ministrijām, un tas nozīmē, ka aptuveni divu mēnešu laikā tos iesniegs valdībā.

Vecuma cenza palielināšana nepieciešama, pamatojoties uz nevalstiskā sektora rekomendācijām attiecībā uz vecumu, kad cilvēks ir gatavs nodarboties ar prostitūciju. Arī Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja šogad aprīlī pieņēma rezolūciju, kurā aicina Eiropas Padomes dalībvalstis, kurās prostitūcija ir legalizēta, noteikt 21 gadu kā minimālo vecumu, lai nodarbotos ar prostitūciju.

Vaicāts, vai vecuma cenza palielināšana neiedzīs prostitūciju pagrīdē, Trofimovs atbildēja, ka jebkurš ierobežojums ir izaicinājums policijai, kurai jānodarbojas ar nelikumību apkarošanu. “Esot pieprasījumam pēc prostitūcijas pakalpojumiem, vienmēr būs arī šo pakalpojumu piedāvātāji,” piebilda Trofimovs.

21 gada vecuma cenzs prostitūtām ir arī citās valstīs, piemēram, Vācijā.

Latvijā ar prostitūciju ir atļauts nodarboties, taču ar zināmiem ierobežojumiem, par kuru pārkāpšanu paredzēta kriminālatbildība. Kriminālatbildība paredzēta par sutenerismu, personas iesaistīšanu prostitūcijā un par nepilngadīgas prostitūtas izmantošanu. Tāpat paredzēta administratīvā atbildība par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu.

Šie grozījumi vēl jāapstiprina valdībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. rīdzinieks =- politisks jociņš Atbildēt

  Tātad, ja no Sirds Latvijai salaiž ar saskaņiešiem, tad viss ir kārtībā, jo Sirds noteikti tuvojas menopauzei, bet puišeļi drīkst iet pie prostitūtām jau no 18 gadu vecuma.

 2. Prakse roka! Kad paaugsies,nobriedis vares piekopt politisku prostituciju un turpinat valsti parverst par atbaidosu kloaku.
  Lai slaveta prostitucija! Prostitucijas pamati jaapgust jau skolas sola ! Jaievies nosaukums ,, nopelniem bagataa prostitute,,!

 3. 1. Kāpēc? Kur rodas vajadzība pēc tādām izmaiņām? Kā nodrošinās ievērošanu? Tikai apgrūtinās Policiju.
  2. Labāk mazgadīgo prostitūciju izskaust. Pajautājiet par to pirts un mazo viesnīcu darbiniekiem, tikai anonīmi: Kas notiek, kad viņi paziņo par acīmredzamu mazgadīgo (12-14) došanos uz intīmu izklaidi kopā ar 3-5 40-50 gadīgiem večiem? Paši sev dabū problēmas. Nevis faktiskie vainīgie. Šādas lietas vajag sakārtot, nevis ar neeksistējošu problēmu risināšanu.

 4. Vel trakak kad tad nau kur likumus bazt tad jau prostitucijai ir tikusi klat!!!!!! Muzam nedomatu ka valsts legalizes prostituciju un vel noteiks vecumu. Super cepuri nost!!!!

  • Nu mēs takš esam moderna, demokrātiska valsts. ES ir visādi padumji likumi – mums arī vajag. Tā vietā , lai prostitūciju izskaustu, labāk to legalizēt.IeM pakaļlēcēju bars,bez sava viedokļa.Nav brīnums , ka latviešu tauta izklīst pa pasauli laimi meklēt ( Latvijā laimi neatras, Latvijā tās nava).

Draugiem Facebook Twitter Google+