Mobilā versija
+7.5°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
27. augusts, 2016
Drukāt

Rosina noteikt, ka lauksaimniecības zemi var iegādāties tikai latviešu valodu zinoši cilvēki (12)

Foto - Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrsFoto - Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Politiķis Armands Krauze (ZZS) rosina likumā noteikt, ka lauksaimniecībā izmantojamo zemi var iegādāties fiziskās personas, kuras prot latviešu valodu.

Priekšlikumos grozījumiem likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” Krauze rosina papildināt nosacījumus par fiziskām personām, kas var iegūt īpašumā lauksaimniecībā izmantojamo zemi. Līdz šim starp šiem nosacījumiem nav minētas valodas prasības, bet deputāts piedāvā ļaut iegūt īpašumā lauksamniecības zemi fiziskām personām, kuras prot valsts valodu vismaz B līmeņa 1.pakāpē.

Savukārt attiecībā uz juridiskām personām Krauze piedāvā noteikt, ka lauksamniecībā izmantojamo zemi var iegādāties juridiskās personas, ja vairāk nekā puse no pamatkapitāla pieder personām, kas atbilst prasībām par valodas zināšanām.

Pamatojumā Krauze skaidro – lauksaimniecība ir nozare, kuru raksturo paaugstināti riski ražošanas procesā, kas saistīti ar darba drošību un nelaimes gadījumiem darbā, augu aizsardzības līdzekļu izmantošanu un to ietekmi uz cilvēku veselību un apkārtējo vidi, saražotās produkcijas nekaitīguma nodrošināšanu.

“Risku novēršanai un izslēgšanai lauksaimniekiem ir nepieciešams prast valsts valodu atbilstošā līmenī, lai varētu iepazīties un izprast attiecīgās jomas likumdošanu un instrukcijas,” piebilst Krauze.

Viņš arī uzsver – ņemot vērā, ka līdz šim ir notikuši likuma pārkāpumi ar būtiskām sekām, kurus veikuši Latvijā saimniekojoši citu valstu lauksaimnieki ar sliktām valsts valodas zināšanām, ir nepieciešams grozīt likumu un noteikt, ka, iegādājoties lauksaimniecības zemi, potenciālajiem īpašniekiem jāprot latviešu valoda atbilstošā līmenī.

Šis priekšlikums iesniegts likumprojektam uz otro lasījumu, un to vēl vērtēs Saeimas komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Vietējais ar svešu naudu nopirks visu, tik pārdo,jo par naudu velns danco.Un vietējais labi klanās cita naudai.

 2. Iegādājās vietējie ,bet par cita naudu .

 3. Murgs, murgs un vēlreiz murgs!!!! Ar šiem ierobežojumiem es būdama pilsētniece nevaru sev nopirkt lauku mājas. Pieskatīju īpašumu, kas sastāv no 15ha lauksaimniecības zemes…protams, ka man nav lauksaimniecības izglītības, neesmu saņēmusi LAD naudas u.t.t., visādi absurdi prasījumi. Ārzemnieki savās firmās fiktīvi noalgo atbilstošus darbiniekus un izpērk visu uz nebēdu, bet man pilsonei un īstenai latvietei nekā!!!!

 4. idiotisks priekšlikums Atbildēt

  Saeimā tiek un nodarbojas ar populismu, nevis reālu darbu. Nevienā ES valstī jums neprasīs tās valsts valodas zināšanas lai iegādātos zemi un šāda prasība Latvijā ir diskriminējoša un dēļ tās var arī valstij nākties tik un tā šo normu atcelt. Tā vietā lai liktu lietā jau pieņemtos likumus raudzītos lai šie lauksaimnieki tos izpilda, nodarbojas ar mušu ķeršanu. Jebkuŗam kas veic likuma pārkāpumus pēc pamatīgas soda piespriešanas bez visām valodas zināšanām būtu skaidrs kas nav darīts likumīgi un pārdomātu vai turpmāk pārkāptu likumus vai nē.

 5. Smiekligi

 6. Pēc valsts valodas apgūšanas-visi bēgļi!

 7. Doma laba.

 8. Oskars Antonovičs Atbildēt

  Malacis, Armand ! Un vēl pie valodas zināšanām jāpievieno:
  1 prasme iztīrīt kūti ar dakšām un ķerru,
  2 augstākā līmeņa meistarība skaldot malku,
  3 zāles pļaušana ar izkapti,
  4 ēst gatavošana no nekā,
  5 prasme būt laimīgam ar 180 EUR ienākumiem mēnesī.

 9. kur tad agrak bijat? Tad ka viss jau izpardots svesniekiem sakiet apdomaties domaju ka vairs jau nav ko piedavat pirkt

 10. ,,, ik vienam ir norādīts,kāda ir dzimtā valoda un pārējiem tiek piedāvāti kursi ,lai apgūtu Latviešu valodas zināšanas un tiek izsniegts SERTIFIKĀTS par valodas zināšanām un noteikta kategorija,tā ka ne kur ne kas nebūs jāstiepj un nekas jāpārbauda,vienkārši uzrādot Sertifikātu,darījums var notikt. Pa reiz arī būs,gribi dzīvot Latvijā un iegādāties zemi savā īpašumā,tad arī Lūdzu cieni valsti ,kurā gribi saimniekot,jo ārzemēs tā arī notiek,nezini valodu sēdi pagrabā…

 11. praksē tas izskatīsies sekojoši – pircējs būs jāstiepj uz zemesgrāmatu, kur zemesgrāmatu tiesnese eksaminēs un pārbaudīs latviešu valodas zināšanas, pretējā gadījumā būs atteikums reģistrēt darījumu un pircējs varēs lēmumu pārsūdzēt Augstākajā tiesā, no budžeta būs jāizdala arī papildus līdzekļi, kā nekā papildus darbs tiks uzkrauts

Tīru enerģiju tīrām rokām (12)EP cenšas gūt atbildes, kā bez subsīdijām gūt zaļu enerģiju, turklāt lētāku
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+