×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Rosina noteikt stingrākas prasības Āfrikas cūku mēra draudu novēršanai

LETALETA

Lai Āfrikas cūku mēris no tā skartajām trešajām valstīm nenonāktu Eiropas Savienībā, jānosaka stingrākas prasības slimības draudu novēršanai. Tāpēc Zemkopības ministrija (ZM) ir izstrādājusi papildu prasības, kas jau iesniegtas izskatīšanai valdībā.

 

Grozījumi noteikumos par Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma likvidēšanas un draudu novēršanas pasākumiem nosaka, ka visiem transportlīdzekļiem, kas būs pārvadājuši dzīvus dzīvniekus un dzīvnieku barību un iebrauks Latvijā no inficētajiem apgabaliem (Krievijas un Baltkrievijas), jābūt atbilstoši iztīrītiem un dezinficētiem.

Transportlīdzekļa vadītājam būs jāuzrāda un jāapliecina transportlīdzekļa tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas veikšanas laiks un izmantotie līdzekļi, norādot šo informāciju atsevišķā dokumentā.

Tāpat grozījumi noteikumos paredz rīcību gadījumiem, ja kontroles laikā konstatē, ka transportlīdzeklis ir nepietiekami tīrīts, mazgāts un dezinficēts. Savukārt par atbilstoši veiktām tīrīšanas, mazgāšanas un dezinfekcijas procedūrām Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors transportlīdzekļa vadītājam izsniegs sertifikātu.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to pieņemšanas valdībā.

Jau vēstīts, ka mājas un meža cūkām bīstamais Āfrikas cūku mēris konstatēts Krievijā un Baltkrievijā, tostarp netālu no Latvijas robežas. Tas satraucis Latvijas cūkkopjus, jo pret šo slimību nav vakcīnu, un tās izplatības gadījumā cūkkopības nozarei var tikt radīti milzu zaudējumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+