×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. decembris, 2017
Drukāt

Rosina novākt komunismu propagandējošos objektus (5)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Ilustratīvs attēls

Lietuvas Seima opozīcijā esošās “Tēvzemes savienības-Lietuvas kristīgo demokrātu” frakcijas deputāti Audroņus Ažubalis un Laurīns Kasčūns ierosinājuši pieņemt atsevišķu likumu, kas paredzētu novākt visus publiskos vides objektus, kuri saturiski vai ar savu nosaukumu propagandē komunismu vai citu totalitāro iekārtu.

“Mēs gribam skaidri reglamentēt, ka dažādi publiskie objekti, kuru nosaukums vai saturs propagandē komunismu, ir vai nu jānovāc, vai jānomaina,” teica Kasčūns. Likumu paredzēts attiecināt uz ēkām, pieminekļiem, piemiņas plāksnēm, ielām, laukumiem, skvēriem, kā arī uz konkrētu personu vārdos nosauktām prēmijām, konkursiem u. tml. Likumprojekts paredz, ka šādu objektu sarakstu izveidotu Lietuvas iedzīvotāju genocīda un pretošanās pētījumu centrs un apstiprinātu valdība. Kā izteikušies likumprojekta iniciatori, šādā sarakstā būtu iekļaujami pieminekļi padomju karavīriem, kas joprojām atrodas dažādās Lietuvas pilsētās, vai, piemēram, piemineklis “Karognesēji”, kas par godu Padomju Savienības sešdesmitajai gadadienai tika uzcelts Ukmerģē, kā arī dažādas piemiņas plāksnes. Vienlaikus viņi norādīja, ka šis likums neparedz padomju karavīru mirstīgo atlieku pārapbedīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. nu jā, latvijas iedzīvotāji ir tik debili, ka, ieraugot ļeņinu vai sirpi ar āmuru, vairs nevar padomāt loģiski.

  2. KĀPĒC? Jauksim tagad nost akmens tiltu, rtu māju uz kaļķu ielas, VEF kultūras pili, zinātņu akadēmiju? Jūs esat stulbi, ja kaut kādi miruši cilvēki jums traucē saskatīt patiesību – tās ēkas ir skaistas. Kāpēc neviens negrib nojaukt mikrorajonus? Tie gan ir depresīvi, neglīti un tieši tāpāt ir celti padomju laikos.

  3. Un tad pagātne pazudīs kā nebijusi. Varbūt atstāt kā brīdinājumu, jo stulbums ir bīstamāks par gripu(nav vakcīnas)?

  4. Pravietisnejaukais Atbildēt

    Pieminekļus novākt nav grūti, bet kā būs ar komunistisko domāšanu? Mēs taču tā mīlam čalot par sociālo taisnīgumu … .

Draugiem Facebook Twitter Google+