×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. decembris, 2012
Drukāt

Rosina palielināt algas sociālās jomas darbiniekiem Rīgā

Foto-LETAFoto-LETA

Trūcīgo personu skaits Rīgā ik mēnesi samazinās par 2 līdz 3%, tomēr tas joprojām saglabājas augsts, un sociālā darba speciālistiem jātiek galā ar arvien sarežģītākiem gadījumiem un aprūpējamajiem, tāpēc viņi ir pelnījuši algas pielikumu, uzskata Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Inese Švekle.

Departaments skatīšanai domes Sociālo jautājumu komitejā iesniedzis priekšlikumu palielināt atalgojuma fondu pašvaldības pakļautībā esošo iestāžu sociālā darba un sociālās palīdzības speciālistiem, aprūpes personālam un veselības aprūpes speciālistiem par nepilniem 60 000 latu, lai nākamgad nodrošinātu sociālajiem darbiniekiem 25 latu algas pielikumu.

Švekle vēstulē domes deputātiem norāda, ka Rīgā visu 2012.gadu vērojama pozitīva tendence trūcīgo personu skaitam Rīgā stabilizēties un samazināties vidēji par 2% līdz 3% mēnesī, taču tas joprojām saglabājas augsts. Vienlaikus pieaug sarežģītāku sociālo gadījumu skaits un ir vairāk aprūpējamo, tāpēc Labklājības departamenta pakļautībā esošajās iestādēs sociālajiem darbiniekiem saglabājas palielināts darba apjoms un paaugstināta darba intensitāte.

Ņemot vērā darbiniekiem noteiktās zemās mēnešalgas, kā arī Rīgas reģiona pašvaldības darbinieku arodbiedrības prasību, departaments lūdz algas palielināt par 25 latiem, lai kvalitatīvi nodrošinātu departamenta noteiktās funkcijas sociālo pakalpojumu, sociālās palīdzības un veselības nozarēs.

Ja Rīgas dome atbalstīs priekšlikumu palielināt algas, no 2013.gada par 25 latiem mēnesī vairāk 184 Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra darbinieki, 224 darbinieki Veco ļaužu uzturēšanās iestādēs, 31 Rīgas Patversmes darbinieks, kā arī 388 Rīgas Sociālā dienesta speciālisti.

Jautājums otrdien, 4.decembrī, tiks skatīts Sociālo jautājumu komitejas sēdē, taču to vēl vērtēs pašvaldības finanšu speciālisti un gala lēmums būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.1
Alūksne +15.9
Daugavpils +14.6
Saldus +14.0
Liepāja +14.4
Jelgava +14.8
Ventspils +14.5
Limbaži +14
Madona +12.4
Rēzekne +14.2
Draugiem Facebook Twitter Google+