×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

Rosina pašvaldību vēlēšanās ļaut balsot no 16 gadu vecuma

balso2

Tiesības balsot pašvaldību vēlēšanās vajadzētu piešķirt no 16 gadu vecuma, uzskata deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK).

Dombrava skaidroja, ka šāda prakse pastāv daudzās pasaules valstīs un tas veicinātu jauniešu sasaisti ar pašvaldību, kurā viņi dzīvo, un mazinātu vēlmi braukt uz ārzemēm vai lielajām pilsētām. Piešķirot jauniešiem iespēju no 16 gadu vecuma piedalīties pašvaldību vēlēšanās, viņi varētu ietekmēt dažādus lēmumus savā pašvaldībā, uzsver Dombrava.

Ja vēlēšanās varētu piedalīties no 16 gadiem, tas vēlētāju skaitu kopumā palielinātu par 2% līdz 3,5%, tomēr dažādās pašvaldībās šīs rādītājs būtu atšķirīgs atkarībā no jauniešu skaita, skaidroja deputāts.

Pēc viņa teiktā, šādu iniciatīvu atbalsta arī dažādas jauniešu organizācijas, kuru viedokļus viņš patlaban apkopo. Tāpat šādu iniciatīvu atbalsta arī citi nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK biedri.

Plānots, ka, sākot ar pirmdienu, paust atbalstu šādam ierosinājumam varēs arī sabiedrības iniciatīvu platformā “manabalss.lv”. Vienlaikus tiek apkopota papildu informācija un argumentācija, lai šo jautājumu vēlreiz pārrunātu Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā, teica Dombrava.

Dombrava norādīja, ka patlaban nav plānots rosināt piešķirt tiesības balstot no 16 gadiem arī Saeimas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+