×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
10. februāris, 2018
Drukāt

Rosina politiski represētajiem valsts simtgadē piešķirt vienreizēju 100 eiro pabalstu (22)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Politiski represēto līderis Ivars Kaļķis

Latvijas politiski represēto apvienība rosina Latvijas proklamēšanas 100.gadadienā piešķirt politiski represētajiem vienreizēju 100 eiro lielu pabalstu, informēja apvienības priekšsēdētājs Ivars Kaļķis.

Šāda summa būtu kā atbalsts, ņemot vērā politiski represēto likteni, turklāt ar katru gadu šīs kategorijas iedzīvotāju skaits samazinās, daudziem pasliktinās veselība.

Patlaban politiski represētā statuss Latvijā ir aptuveni 13 000 cilvēku, no kuriem lielākā daļa cietusi no komunistiskā režīma, norādīja Kaļķis.

Kā norādīja Kaļķis, labāk būtu, ja šādu pabalstu izmaksātu no valsts budžeta, taču šī gada valsts budžets jau ir pieņemts, tāpēc uzrunātas pašvaldības. Darbs pie konkrēta ierosinājuma gan turpinās.

Šāds vienreizējs pabalsts nākotnē varētu tikt izmaksāts turpmāk katru gadu, sacīja Kaļķis.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. Par tiem 100euro var maz ko nopirkt,labāk būtu 1000euro maksājuši!

 2. Tā jau saka, ka latvietis ir viena no nejaukākajam tautībām.
  Visiem represēto cilvēku skauģiem un kritizētājiem atļaušos senu jo senu parunu,
  necitējot, no atmiņas.
  . . pirms kādu nopelt un kritizēt, uzvelc viņa apavus un noej viņa ceļu.
  Kā jums ļaudis nav kauna!

 3. Nevajag mums tos 100 eiro.
  Ka Krievija neatdod čekas arhīvus par represētajiem, par to neviens nerunāja.

 4. Ilze un pārējie tamlīdzīgie, kā jums nav kauna. Varētu padomāt, ka politiski represētie pēc atgriešanās nestrādāja, bet sēdēja, rokas klēpī salikuši. Strādāja tieši tāpat un turpināja celt šo valsti, tikai papildus palikušajiem, pārcietuši visas Sibīrijas šausmas, zaudējuši visu, kas vien bijis, daudzi vispār neizdzīvojuši, un tikai tie, kuriem palaimējies palikt dzīviem, atgriezušies. Arī es, ar saviem 53 nostrādātiem gadiem nesaņemu pat minimālās algas apmērā pensiju. Paldies, skauģi!

 5. Nu pietiks par šiem cilvēkiem, daudz priekšrocību jau ir atvēlēts.

 6. Sizifs atpūšas un bauda dzīvi ejot lejup, caur parku.

 7. “Godātie” mediķi! Jūs visi esiet devuši zvērestu, ka būsiet uzticīgi savam amatam, palīdzēsiet cilvēcei ar visu sirdi un dvēseli. nepārvērtīsiet medicīnu par “Biznesu, Gešeftun t.t.”. Vai Debesis jums to māca, liek to darīt, pieprasīt no veciem ļaudīm ,kuri jau tā ir Latvijā pazemoti, tādas summas, kuras nav spējīgi samaksāt! Lai jums visiem vieglas smiltis! Un pirs paši tur nonāksiet, mazliet padomāsiet….!

 8. Visu cieņu represētajiem,bet vai tā nebūs diskriminācija pret tām lauku sievām ,kas pēc kara vienas audzināja bērnus,strādāja kolhozos gan sieviešu ,gan vīriešu darbus un saņem labākajā gadījumā niecīgu pensiju…

 9. presēts un nepresēts Atbildēt

  Nav žēl tās naudiņas; ir žēl, ka netiekam vaļā no frāzes: MAN PIENĀKAS!

 10. vai tad tikai represētiem vajag visu ko tik iedomājas viņiem jau ne mazums ir dažādas priekšrocības varbūt drīzāk vajadzētu pensionāriem kuri godīgi gadu desmitiem strādājuši un šo valsti uzcēluši ar saviem spēkiem un tagad saņem grašus par savu gadu desmitiem nostrādāto darbu mana ome nostrādāja valsts darbā 55 gadus un saņem nieka pensiju varbūt tiem kas nostrādājuši 50 un vairāk gadu uz svētkiem to 100 iedot par viņu darbu

 11. Kas tad pensionāri, trūcīgie, īnvalīdi nav cilvēki?????????? ar ko labāki represētie??????

  • Ar ko labāki represētie, jautā . . . ar to, ka tie cilvēki izgāja moku ceļus plašās Krievzemes stepēs un Sibīrijas taigā, sala un mira tālu no mājām, un pateicoties latviskajam garam un sīkstumam izdzīvojušie atgriezās Latvijā, bet viņu mājas bija aizņemtas, lopi un zeme ieskaitīti kolhozos! Te uz vietas palikušie maija un novembra sākumā izdabājot komunisma idejām plivināja sarkanos karogus . . .
   Neko darīt, tādi nu esam, ja kas vienam tiek vairāk dots, tā uzreiz ar skaudību, bet kāpēc ne man arī.

 12. Es saprotu represētos… bet – vai Latvijas pensionāri ar savām mazajām pensijām arī nav pelnījuši kaut vienreizēju pabalstu valsts simtgadē? Piemēŗam, tas varētu būt 100.00 eiro katram mazās pensijas pensionāram. Ja valsts nekaunas atvilkt nodokli no pensijas, tad lai dod pŗēmiju-pabalstu!!!!!

 13. Liels paldies jums Kaļķa kungs par jūsu neatlaidību un kaut tas izdotos.

 14. Cik zinu, tad jau līdz šim ir bijusi tradīcija, ka pašvaldības uz valsts svētkiem 18. novembri, politiski represētajiem izmaksā pabalstus, nezinu gan vai tas tik tiešam ir visās pašvaldībās.
  Nekas jauns un nekas slikts jau tas nav.

  • Paldies Stelpes pag.pašvaldībai,ka mums,represētajiem,valsts svētkos pasniedz ziedus un 50,00 eiro.Notiek piemiņas vakars un koncerts.Mēs protam to novērtēt.

  • Arī mūsu pašvaldībā politiski represētie uz valsts svētkiem saņem ziedus un 50,-eiro.Notiek piemiņas vakars un koncerts.

Draugiem Facebook Twitter Google+