Latvijā
Izglītība

Rosina samazināt mājasdarbu apjomu skolēniem4

Foto:Shutterstock

Tuvojoties jaunā mācību gada sākumam, portāls LA.lv saviem lasītājiem piedāvā rakstu sēriju par gatavošanos skolas gaitām .

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V) rosina samazināt mājasdarbu apjomu skolēniem, kā arī apsver iespēju pavasara semestrī skolēniem ieviest vēl vienu brīvlaika nedēļu.

Kā šodien, informējot par aktualitātēm jaunajā mācību gadā, sacīja ministrs, mācību slodze skolās ir ļoti liela.

“Mums ir pārāk liela mācību slodze nedēļā visās klašu grupās. Ja mēs saprotam, ka pieaugušajam pēc darba jāatpūšas, tad skolēnam pēc skolas vēl ir interešu izglītība un tad vēl mājasdarbi,” skaidroja Šadurskis.

Līdz ar to ministra ieskatā lielai daļai mājasdarbu slodzes būtu jābūt pārnestai uz skolu. Šadurskis arī norādīja, ka sestdienās un svētdienās mājasdarbiem nebūtu jābūt.

“Sestdienās un svētdienās nē. Tas ir laiks ar ģimeni, atpūtai. Nabaga bērnam nav jāraksta esejas vai jārisina uzdevumi sestdienā, tam ir citas nedēļas dienas,” sacīja ministrs.

Savukārt, runājot par pašreizējo mājasdarbu slodzi, ministrs sacīja, ka Izglītības un zinātnes ministrijai nav nekādas ietekmes uz to, cik daudz vecāki palīdz bērniem pildīt mājasdarbus.

“Mīļie vecāki, palīdziet, bet dariet to pedagoģiski. Nepildiet mājasdarbus savu bērnu vietā,” aicināja ministrs.

Politiķis gan nenorādīja, kad šādu iniciatīvu varētu ieviest.

Tāpat ministrs norādīja, ka ir jādomā, kā skolēnu vidū novērst “pavasara nogurumu”, vienlaikus lemjot par to, kā racionālāk saplānot brīvdienu grafiku.

Saistītie raksti

“Ļoti iespējams, ka pavasarī ir vajadzīga papildu nedēļa,” atzina ministrs, gan norādot, ka varbūt šī nedēļa būtu jāpaņem no vasaras brīvlaika.

Šadurskis solīja meklēt optimālos risinājumus šai problēmai.

Runājot par to, kad šāda papildu brīvlaika nedēļa pavasara semestrī varētu tikt ieviesta, Šadurskis norādīja uz Izglītības un zinātnes ministrijas sākto darbu pie kompetencēs balstīta mācību satura izstrādes, kas būtu jāievieš 2018./2019.mācību gadā. Līdz ar to arī šis brīvlaiks varētu būt pievienots mācību gada kalendāram pēc diviem gadiem.

LA.lv