×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. aprīlis, 2014
Drukāt

Rosina steidzamības kārtā noteikt kriminālatbildību par legālo narkotiku apriti (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Jaunieši pie ''legālo narkotiku'' tirdzniecības vietas Marijas ielā kampaņas pret ''legālajām narkotikām'' laikā.

Juridiskā komisija rosina steidzamības kārtā noteikt kriminālatbildību par jaunu psihoaktīvo vielu aprites aizlieguma pārkāpumiem, pavēstīja Saeimā.

Juridiskā komisija trešdien vienojās izskatīšanai Saeimā steidzamības kārtā virzīt likumprojektu, kas paredz ieviest kriminālatbildību personām, kuras turpina pārdot tā dēvētās legālās narkotikas, ja to apritei piemērots pagaidu aizliegums.

Turpmāk personu, kas būs pārkāpusi jaunu psihoaktīvo vielu aprites aizliegumu, varēs saukt pie kriminālatbildības, kā sodu paredzot brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu vai piespiedu darbu, vai naudas sodu un policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Šāda sankcija paredzēta par jaunas psihoaktīvas vielas vai tās saturoša izstrādājuma, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par šādu vielu realizāciju. To paredz Saeimas Juridiskajā komisijā sagatavotie grozījumi Krimināllikumā.

Savukārt par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, varēs sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Patlaban, līdz ko tirgū parādās jaunas apreibinošās vielas, atbildīgā iestāde tām var noteikt pagaidu aizliegumu un izņemt no apgrozības, bet šie grozījumi ļaus pie kriminālatbildības saukt personas, kas šo aizliegumu būs pārkāpušas.

Paredzēts, ka izmaiņas Krimināllikumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+