×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Rosina stiprināt militāri patriotisko sadarbību


pabriks_leta

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks aicinājis ciešāk sadarboties ar militāri patriotiskām organizācijām, kad tās lūdz valsts atbalstu dažādiem projektiem. Organizāciju pārstāvji uzsver, ka šādu ideju atbalsta un sadarbība jau notiekot.


 

Ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Inga Saleniece uzsver, ka ministrijas iespējas finansiāli atbalstīt dažādas šo nevalstisko organizāciju (NVO) aktivitātes ir ierobežotas, tādēļ Pabriks aicinājis izstrādāt tām kopējus projektus, jo tā ir vieglāk rast līdzekļus. Par to ministrs paziņojis tikšanās laikā ar militāri patriotisko NVO pārstāvjiem. Dažas organizācijas jau cieši sadarbojas. Arī Latvijas nacionālo partizānu apvienības vadītājs Ojārs Stefans spriež, ka lietderīgāk šīm organizācijām būtu apvienoties. Viņš akcentē savas vadītās organizācijas sadarbību ar Latvijas Nacionālo karavīru biedrību, ar kuru tā darbojas roku rokā, rīkojot pasākumus, jo abu biedrību mērķi ir līdzīgi.

Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamenta vadītājs Airis Rikveilis skaidro, ka runa nav tik daudz par organizāciju apvienošanos, bet gan par kopējiem projektiem, piemēram, jaunsargu iesaistīšanā patriotiskos pasākumos, kā arī dažādu iespieddarbu izdošanā. “Iespēju palīdzēt visām organizācijām mums nav, tām jāvienojas par svarīgāko,” piebilst A. Rikveilis. Viņš kā piemēru min Brāļu kapu digitalizācijas projektu, kurā būtu atrodama datubāze par kritušajiem, un šajā projektā daudzas militāri patriotiskās organizācijas esot gatavas ieguldīt savus spēkus, balstoties uz entuziasmu. Tikmēr ministrija aicina organizācijas noskaidrot, cik liels tehniskais atbalsts un cik lieli līdzekļi tām nepieciešami, lai projektu realizētu.

O. Stefans teic, ka ministram prasījis papildu līdzekļus partizānu aktivitātēm un piemiņas vietām. Pēc viņa vārdiem, ministrija pagaidām papildu finansējumu nesolot, taču piemiņas vietu labiekārtošana un jaunu izveidošana esot būtisks jautājums, jo tā palīdzēs jauniešiem uzzināt par partizānu cīņām pret totalitāriem režīmiem. “Citādi sanāk, ka jaunieši zina tikai par pulkvedi Oskaru Kalpaku, taču mūsu kustībā bija arī daudzi Lāčplēša Kara ordeņa karavīri.”

 

Par 16. marta pasākumiem tikšanās laikā tikpat kā neesot runāts, taču nacionālie partizāni un Nacionālo karavīru biedrība sola pieminēt kritušos un dzīvos biedrus ar dievkalpojumu Doma baznīcā, gājienu, ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, kā arī piemiņas pasākumu Lestenes kapos.

 

Nacionālo karavīru biedrības vadītājs Edgars Skreija uzsver, ka viņa vadītās biedrības aktivitātes ministrija visādi atbalstot, piemēram, dažādus pasākumus nodrošinot ar transportu. “Visu cieņu ministram, jo viņš pret mums ir draudzīgi noskaņots,” teic E. Skreija.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+