×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. maijs, 2012
Drukāt

Rosina trīs gados IIN likmi samazināt par 9%

macins2

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likme trīs gadu laikā jāsamazina par 9%, rosina Saeimas opozīcijas deputāts Kārlis Seržants (ZZS). Viņš uz likumprojekta par IIN izskatīšanu otrajā lasījumā Saeimā iesniedzis priekšlikumu līdz 2015.gada 1.janvārim IIN samazināt no 25% līdz 16%. Seržants iecerējis, ka no 2013.gada 1.janvāra IIN būs 22%, no 2014.gada 1.janvāra IIN būs 19% un no 2015.gada 1.janvāra 16%.

Kā ziņots, Saeimas pirmajā lasījumā apstiprinātie grozījumi likumā par IIN paredz, ka trīs gadu laikā IIN likme tiks samazināta par 5% – no pašreizējiem 25% līdz 20%.

Saeimas deputāts Uldis Augulis (ZZS) rosina Ministru kabinetam uzticēt izvērtēt IIN samazināšanas ietekmi uz pašvaldību ieņēmumiem. Viņa priekšlikums paredz uzlikt par pienākumu valdībai, izstrādājot valsts budžeta likumu kārtējam gadam, nodrošināt, ka 2013.gadā un turpmākajos divos gados, nodokļa likmes samazināšana pašvaldību budžeta ieņēmumus no IIN neietekmē negatīvi.

Savukārt Saeimas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS) paredzējusi, ka no 2012.gada 1.jūlija vairākām personu grupām IIN atvieglojumam jābūt ne mazākam par 50% no valstī noteiktās minimālās algas. Ņemot vērā, ka minimālā alga valstī ir 200 lati, nodokļa atvieglojumam būtu jāvelta 100 lati.

Šāda līmeņa atvieglojums ir jāsaņem par nepilngadīgu bērnu, par bērnu, kamēr viņš turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, par nestrādājošu laulāto un par nestrādājošiem vecākiem un vecvecākiem.

Uz to varēs pretendēt arī par mazbērnu vai audzināšanā paņemtu bērnu, ja no viņa vecākiem nav iespējams piedzīt uzturnaudu (alimentus), arī tikmēr, kamēr viņš turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšana un par nepilngadīgu brāli un māsu, kā arī par brāli un māsu, kamēr brālis un māsa turpina vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iegūšanu, bet ne ilgāk kā līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai, ja viņiem nav darbaspējīgu vecāku.

Deputāte iecerējusi, ka tāda pati pretimnākšana pienāksies par apgādībā esošu personu apgādājamiem, par personu, kuras labā pēc tiesas sprieduma no maksātāja tiek piedzīta uzturnauda (alimenti) un par maksātāju aizbildnībā vai aizgādnībā esošu personu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+