×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2015
Drukāt

Francija rosina veidot ES robežsardzes korpusu (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs

Francija oficiāli ierosinājusi veidot Eiropas Savienības robežapsardzes korpusu, lai labāk pārraudzītu bloka ārējās robežas, kurām plūst pāri milzīgs skaits imigrantu un bēgļu.

Francijas iekšlietu ministrs Bernārs Kaznēvs nāca klajā ar šo priekšlikumu sarunās ar 27 ES dalībvalstu kolēģiem vakar Luksemburgā. Sīkāk to paredzēts apspriest nākamās nedēļas samitā Briselē, teica ES avots, kas vēlējās palikt anonīms. Īstermiņā Kaznēvs aicināja uz “attīstību virzienā uz Eiropas robežsargu sistēmu”, sacīja avots. Viņš skaidroja, ka dalībvalstis ES robežaģentūrai “Frontex” nodrošinātu “ikgadēju robežsargu kvotu”, taču katra valsts “saglabātu kontroli pār tās teritorijas ārējām robežām”. Patlaban “Frontex” iespējas kontrolēt robežas ir “ierobežotas”, atzina avots. “Ilgākā termiņā būtu jānāk klajā ar ambiciozāku sistēmu, kuras mērķis būtu Eiropas robežapsardzes spēku radīšana,” atsaucoties uz Kaznēvu, skaidroja avots. Šis spēks būtu pakļauts “Frontex”, un dalībvalstu spēki darbotos no tā atsevišķi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. komisārs Mirskijs Atbildēt

    Es piesakos par ši korpusa podporučiku.

  2. NU TIKAI ATTAPUŠIES!!? TAS JAU SEN BIJA NEPIECIEŠAMS IEROSINĀJUMS UN TO JAU ŠOGAD VAJADZĒJA REALIZĒT DZĪVĒ!!? Jautājums: KAD VĒL ATTAPSIES īstenības realizēšanai visa smagnējā ES sistēma?????????????? ŠĪ SISTĒMA ATGĀDINA GLIEMEZI!!! Bet ko darīt, ja cilvēki NEDRAUDZĒJAS AR GALVU UN PIELAIŽ PILNU EIROPU KĀ SAVAS PERSONĪGĀS MĀJAS AR SVEŠU IMIGRANTU PŪĻIEM, LAI TIE APDRAUDĒTU VIETĒJO TAUTU DZĪVI UN EKSISTENCI!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+