×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
22. novembris, 2016
Drukāt

Rosina visiem jaundzimušajiem piešķirt Latvijas pilsonību (41)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Visiem jaundzimušajiem, tostarp nepilsoņu bērniem, automātiski jāpiešķir Latvijas pilsonība – tas ir viens no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izveidotās sabiedrības saliedēšanas veicināšanas ekspertu grupas ieteikumiem, otrdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Otrdien ekspertu grupa iepazīstināja ar saviem secinājumiem Rīgas pilī rīkotā slēgtā diskusijā par piederības latviešu nācijai noteikšanas pamatiem. Eksperti secinājuši, ka integrācijas politika Latvijā nav izgāzusies, taču sabiedrības saliedēšanas veicināšanai iesaka vairākas lietas, tostarp automātisku Latvijas pilsonību visiem jaundzimušajiem.

“Nav normāli, ka Latvijas valstī piedzimst bērns – jebkādā ģimenē – un viņš nav atzīts kā Latvijas pilsonis. Ja bērnam, kurš Latvijā piedzimis, tiek automātiski piešķirta Latvijas pilsonība, tas nozīmē, ka valsts uzticas. Un valsts šo uzticēšanos it kā piešķir avansā. Cilvēks augot to novērtē, viņš mācās, strādā un dzīvo Latvijas labā,” ieteikumu pamatoja ekspertu grupas vadītāja Liesma Ose.

Ja vecāki nepilsoņi vēlas, viņu jaundzimušais jau šobrīd var kļūt par pilsoni, tikai jāizrāda šāda vēlme. Eksperti iesaka pilsonību piešķirt automātiski, un, ja kāds to nevēlas, no tās varēs atteikties.

Eksperti izstrādājuši virkni ieteikumu, kā sabiedrību saliedēt, piemēram, tā kā Latvijā neviena valsts institūcija līdz galam par integrācijas jautājumiem nav atbildīga, viņi iesaka veidot jaunu iestādi. Vai ieteikumi iegūs likumdošanas iniciatīvas spēku – tas atkarīgs no Valsts prezidenta.

Pievienot komentāru

Komentāri (41)

 1. Mīļie tautieši,par ko mums tāds Dieva sods ar tādu prezidentu?Politisks analfabēts,bezmugurkaulnieks!NEDRĪKST likt augstos amatos mutantus/ krievlstviešus/ ,jo valsts ir LATVIJA !!!šodienas L.A. Antonevičs rakstā Par uzsildītu zupu no pils ,parāda uz ko velk Vējonis — divvalodību !!KAD tad sāksies tā NEATKARĪGĀ Latvija??Cik ilgi mēs vēl būsim tajā sovjietu ideoloģijas cietumā?Ne velti čekas maisi nav vaļā vēl šodien !!
  Vējonis NAV MANS PREZIDENTS un NEBŪS!!!

  • Мадам, может вам метлу подарить? Будете на ней летать над городом и каркать с высоты: «это не мой президент!» и «долой двуязычие!».

   • Slota man noderētu,bet priekš tam lai tev pa kupri sadotu un aizslaucītu pie tava prezidenta – Putina.
    Tu laikam esi manī samīlējies,jo visu laiku ložņā pakaļ.Pateicos par tādu uzmanību !!Atpūties,iedzer nervu zālīti,paguli utt.Nekur jau es nepazudīšu.Darbu tev garantēju!!

 2. Latvijas pilsonība tikai pamatiedzīvoājiem un A’men!

 3. Neredzu nekādu sakarību starp pilsonības piešķiršanu jaundzimušājiem un sabiedrības saliedētību. Ja būtu viena izglītības sistēma, tad vēl varētu uz to cerēt. “Vilku baro cik gribi – viņš vienalga mežā skatās”. Par nožēlu Vējonim patīk “kāpt uz dēļiem” neizdomājot visu līdz galam.

 4. Vai Saeimā daudzi apzinās par kādu personu valsts prezidenta amatam balso? Bodīte ar prezidentiem, ministriem, ar visu.

 5. Jo tālāk lasu šo sviestu,jo dziļāk tajā stiegu.Visapkārt viena vienīga tukša bezjēdzība,viena vienīga tukša sociālistiska sacensība par lielākas bezjēdzības ieviešanu.

 6. Jo tālāk šo lasu,jo dziļāk stiegu sviestā.Un nesaprotu,cik tukšai ir jābūt galvai,lai līdz kaut kam tik bezjēdzīgam aizdomātos.Saliedētība.Šis jaunvārds derīgs vien sociālistiskajā sacensībā pie baļķa nešanas dažāda auguma triecienniekiem .

 7. Да нахрен оно надо, это самое ваше гражданство, при таком вот отношении к людям. Читаешь комментарии и тихо оболдеваешь. Для вас даже дети уже враги! Одуреть можно с вашей ксенофобии и русофобии!

  • Ja katra tauta dzīvos savā zemē un nelīdīs svešās, tad būs miers un nebūs karu Atbildēt

   Arī 2gadīgs kolonists un arī kolonistiem jaundzimušais bērns pēc starptautiskajām tiesībām ir kolonists. Visiem kolonistiem un okupantiem būs jāaizvācas un viņi aizvāksies!

   • НЕТ, ну вы же явно больной на всю голову. Да кто вам сказал, что эта страна принадлежит только вам одним?! Всегда, испокон веков на этой земле жили разные народы, а не только вы одни!

    • Krievs. 18.novembra Latvijas pilsonis Atbildēt

     Nemelo! Ne krievi Latvijas pilsoņi, ne krievi okupanti un kolonisti Latvijā nav tauta. Vēsturiski un gadsimtiem ilgi Latvijā ir dzīvojušas tikai 2 tautas – latvieši un līvi.
     Un 1918.gada 18.novembrī Latvijas valsti dibināja latvieši. Tieši tāpēc latvieši ir Latvijas saimnieki.
     Dibinot valsti par Latvijas pilsoņiem kļuva arī tie sveštautieši, kuri Latvijas teritorijā dzīvoja līdz 1914.gadam. Tātad arī daudzi vācieši, krievi, igauņi, žīdi kļuva par Latvijas pilsoņiem.
     Ne visi Latvijā dzīvojošie krievi ir pilsoņi. Tā kā Krievija 1940.gadā un no 1945.-1991.gadam okupēja Latviju, tad starp Latvijā palikušajiem okupantiem un kolonistiem ir daudz krievu (arī ukraiņu, baltkrievu, ebreju). Tautība nav noziegums, bet katram kara noziedzniekam un noziedzniekam pret cilvēci ir konkrēta tautība.
     Uzskatu, ka ir jāmaina Satversmi. Satversmē jānosaka, ka suverēnā vara pieder latviešu tautai un Latvijas pilsoņiem. Tāpat jāmaina likumus un jānosaka, ka okupanti un kolonisti nedrīkst naturalizēties par Latvijas pilsoņiem.

     • Ну по вам сразу видно какой вы русский! Манкурт, забывший родные корни и презирающий родной язык. Ну о чём с вами спорить? Я не дискутирую с высокопарными идиотами, считающими только себя истинными хозяевами Латвии. Они больные люди, их можно только пожалеть.

    • Eto edinstvennaja strana gde svobodno mozhno govoritj po latishski! Pochemu ti tut zhivjosh? Tvoi roditeli menja osvobodola ot fashizma?! Zhivjosh na uslovijah pobeditelja? Teper mozhesh menja unizhatj?

     • Юстас Алексу!
      Алекс нем пиши транслитом, пиши по латышски! Да говори ты на латыском, кто тебе запрещает?! Господи, да кто же тебя убогого обижает?

 8. vispirms jāpāriet uz apmācību Valsts valodā

 9. Piekrītu, bet tikai pēc tam, kad visās Latvijas pilna laika skolās mācības notiek latviešu valodā, valsts valodā.

 10. Vienlaicīgi ar šāda likuma pieņemšanu jālikvidē izglītības iegūšana svešvalodā valsts apmaksātā sistēmā.

 11. Ceru, ka šie jaunie Latvijas pilsoņi arī runās latviski.Bet varbūt šai valstī latviešu valodai nav nozīmes?

 12. Ponajehalu prezidentiņš?

 13. Ušakovs un citi Pūķina ceļa gājēji aiz laimes apraudāsies par šādu dāvanu!

 14. Ja esi piedzimis Latvijā-automātiski piešķirama pilsonība.
  Jeb pēc pāris mēnešiem,jākārto valodas eksāmens?????Lai iegūtu pilsonību….

 15. Vejonis sevi atmaskojis, nostajoties Saskanas centra / kremla pozicijas.
  Ja kakis piedzimst suna Buda, vai tad tas tadel klust par suni?

 16. Saliedēšanas un integrācijas eksperts Atbildēt

  Vājoni! Nav normāli, ka joprojām nav veikta deokupācija un dekolonizācija! Okupantiem, kolonistiem un šo salašņu pēctečiem jāaizvācas prom no Latvijas!

  • Не нормально, что до сих пор есть такие .. как вы, которые всё ещё бубнят про деоккупацию и деколонизацию. Такой бред, в стране и так никого скоро не останется, а вы всё про то же…

   • NOST KRIEVU NACISMU !

    • О как! А в чём нацизм то, можно полюбопытствовать, дерьмократ вы наш?!

   • Kad beidzot, arī komentārus rakstošie, iemācīsies latviešu valodu. Jūs kā vienmēr visu saprotat ,bet nerunājat. Tātad cieņas pret latviešiem arvien vēl nav. Kādu attieksmi tad Jūs sagaidāt?

    • Бабуля, а к кому конкретно вы обращаетесь? Ко всем комментаторам или только к тем, кто пишет на русском языке?! Следует ли понимать ваш пассаж таким образом, что ежели я пишу свой комментарий на русском языке, то в ваших глазах я уже нацист?!!!
     Это просто офигительно!!!!

  • Ну вот какая связь, а?

  • Любой человек, рождённый в Америке или в Англии, автоматически имеет право на американское или английское гражданство по факту рождения, доказанного свидетельством о рождении. По достижении 18 лет он может обратиться к властям этих стран, и ему обязаны будут предоставить гражданство.
   Так, просто для сравнения отношения к потенциальным гражданам.

   • Graf, kāpēc Krievijā jaundzimušajiem ķīniešiem automātiski nedod Krievijas pilsonību? Katru gadu Sibīrijā ierodas 1 miljons ķīniešu un šiem ķīniešiem piedzimst apmēram 20 000 bērnu. Bet atkārtošos – kāpēc Krievija šiem bērniem automātiski nepiešķir pilsonību?

    • А вы счетовод – акушер что ли?! Прямо отсюда видите сколько их явилось и сколько детей у них родилось? Экий вы дальнозоркий однако.
     А самое забавное – это то, что такая возможность вовсе не исключена. Если власти Китая откаэутся предоставить этим детям своё гражданство, такое гражданство им предоставит Россия. Читайте законы тщательнее!

 17. Kamēr nav likvidētas krievu skolas…? Vispirms jānokārto šis jautājums.

  • Jeb citiem vārdiem – ir vajadzīgs kompromiss! Jaundzimušie iegūst automātiski pilsonību un automātiski iet skolā ar apmācību latviešu valodā un attiecīgi būvētu apmācības un patriotiskās audzināšanas programmu!
   Dots pret dotu! Tikai tā! Punkts.

  • Боже, как же вы достали! Нет давно уже никаких таких «русских» школ, а есть школы с языком обучения национальных меньшинств. Лучше иметь нормальное образование.

   • Tad kādēļ mazākuma tautības skolu ar krievu valodu bērni uz aizrādījumu latviešu valodā, nereaģē,bet saka ,ka nesaprot ,ko es gribu. Konkrēti 53.vsk.audzēkņi.

    • Да потому, что делают это специально, в знак протеста, неужели это не понятно. Есть такая поговорка: насильно мил не будешь! Наверняка ведь слышали. Так и здесь. Внедрение государственного языка в школе силовыми методами, ну не вызывает у детей любви к этому языку, только тихую ненависть.

Draugiem Facebook Twitter Google+