×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2015
Drukāt

Rosinās Krieviju atcelt ierobežojumus pārtikas importam (8)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Kristians Šmits: "Personīgi es kā labu zīmi vēlētos sagaidīt lauksaimniecības produktu embargo atcelšanu."

Trešdien, 14. janvārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) Berlīnē tikās ar Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministru Kristianu Šmitu. “Ar Vācijas pārtikas un lauksaimniecības ministru apspriedām arī tālāko rīcību saistībā ar Krievijas ieviestajām sankcijām pret Eiropas Savienībā ražotajiem lauksaimniecības un pārtikas produktiem. Bijām vienisprātis, ka arī turpmāk nepieciešams uzmanīgi sekot situācijai tirgū, lai iespēju robežās sniegtu atbalstu tiem, kurus sankcijas ietekmējušas visvairāk, tajā skaitā arī Latvijas lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem. Lai tas būtu iespējams, Latvijai bija īpaši nozīmīgs tieši Vācijas atbalsts pagājušā gada nogalē, Eiropas Komisijai lemjot par šī atbalsta piešķiršanu Baltijas valstīm,” uzsvēra Dūklavs.

Pēc tam Kristians Šmits un Jānis Dūklavs neformāli tikās ar ārvalstu žurnālistiem. Sarunas notika pie vakariņu galda. Kristians Šmits piesēdās blakus LA žurnālistam, ko izmantoju, uzdodams jautājumu par Vācijas piedāvātajiem risinājumiem Krievijas uzliktajiem embargo pārtikas produktiem un tradicionālo kūpinājumu saglabāšanai.

“Vācijas lauksaimniecības produktu eksporta īpatsvars uz Krieviju ir trīs reizes zemāks nekā Latvijas. Jūsu valsts salīdzinoši no tā cieš vairāk. Esmu ļoti stingrs savā nostājā ES Lauksaimniecības padomē, lai palīdzētu atrisināt reģionālo krīzi – Somijā, Latvijā, Igaunijā un Lietuvā,” apliecināja ietekmīgākās ES valsts ministrs.

Vaicāju, vai ministrs redz kādus risinājumus jau šogad izejai no krīzes. “Es ceru, kaut arī neesmu pārliecināts. Jūs zināt, mums ir Normandijas formāta tikšanās, kurā piedalās Francija, Vācija, Krievija un Ukraina. Kanclere [Angela] Merkele ir teikusi, ka rezultātus var sagaidīt, ja kaut kas tiek darīts [no Krievijas puses]. Mēs runājām, runājam un runājam, bet gribam redzēt arī attīstību, it īpaši Donbasa reģionā, kā arī labas zīmes un gribu. Personīgi es kā labu zīmi vēlētos sagaidīt lauksaimniecības produktu embargo atcelšanu. Šis ir fona informācija pirms manas piektdienas tikšanās ar Krievijas lauksaimniecības ministru,” atbildēja Kristians Šmits.

Krievijas lauksaimniecības ministra Nikolaja Fjodorova palīgs Viktors Vasiļjevs šonedēļ agrāk atzina, ka ministri pārrunās “plašu jautājumu loku”, neatklājot, vai Krievijas embargo Rietumeiropas pārtikas produktiem būs dienaskārtībā.

“Mēs nevaram izvēlēties kaimiņus, bet izvēlamies partnerus,” ministrs piekrita LTV žurnālista Kārļa Roķa uzstādījumam. “Es domāju, ka mums ir jāsadarbojas ar Krievijas Federāciju. Dažkārt varam redzēt, ka ekonomiskās problēmas, kas skārušas Krieviju gāzes cenu dēļ, ir zīme Krievijai, ka mēs visi dzīvojam kopīgā pasaulē un ka [preču] apmaiņa būtu laba doma.”

Sestdien lauksaimniecības ministru Berlīnes forumā, kurā piedalīsies 75 valstu ministri, arī Jānis Dūklavs divpusējās sarunās plānojis tikties ar Krievijas lauksaimniecības ministru Nikolaju Fjodorovu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Nav ko sist kreņķi,Krievija pati atcels savas sankcijas,kad būs pilnīgi tukši palikuši viņu pieliekamie un sāks kurkstēt vēderi,bet ir cits jautājums,par ko viņi pirks,valsts ir uz bankrota robežas.
  Visur ,kur vien var pievelk skrūves,izņemot armiju.

  • Tauta bus loti greizsirdiga uz armiju un armijai bus pilnas rokas tiekot ar so greizsirdibu gala.

  • Lai kkaut ko zinātu ir derīgi paskatīties arī citus kanālus ne tikai amīšu par apakšbiksītēm, tad tu zinātu ka Krievija izdala milzu summas lauksaimnieciskās ražošanas uzsākšanai , cilvēkiem izdala zemi,un ja labi kops pēc pieciem gadiem bez maksas nostiprinās zemesgrāmatā!!! Krievam kartupelis, grauds un gurķis un viņš izdzīvos!!! Bet pārbarojusies ES un jo īpaši hamburgerijējiem …. nu nezinu gan!

 2. ĻOti prātīgi, bet ko dosiet pretī??? Pastiprinātās ASV uzspiestās sankcijas?? Pirms kuram .. līst vajadzēja padomāt kā tas atgriezīsies pašiem

 3. Kapt atpakal uz grimstosa kuga???

 4. Ja nebūtu ASV stingrās nostājas, ES jau sen būtu sankcijas atcēlusi. Kas tad viņiem ukraiņu intereses, nav jau Vācija vai Francija, kur mirst cilvēki, bet nauda nesmird.

  • Atradīsies jau daudz gudrinieku, kas mēģinās spekulēt uz šo situāciju. Tā kā PSRS laikos – pirmais atskrējis – pirmais nostučījis. Merķele skaidri nodefinējusi poziciju bet šie, kopā ar mūsu avīžniekiem zina labāk, kā vajag.

  • ASV sankcijām gan ir PAVISAM cita interese!!!! Viņi ir tālu , bet Eiropa ir ļoti saistīta ar Krieviju, un ja nebūtu izgāzusies amerkancu interese Krimā, Dieviņš vien zina vai mēs te vairs klabinātu!

Draugiem Facebook Twitter Google+