Ekonomika
Pasaulē

Krievijā sākta “McDonald’s” restorānu pārbaude 16

Publicitātes foto

Krievijas patērētāju tiesību aizsardzības dienests “Rospotrebnadzor” veic amerikāņu ātrās ēdināšanas tīkla “McDonald’s” restorānu pārbaudes vairākos valsts reģionos, un ceturtdien slēgti vēl trīs “McDonald’s” restorāni Maskavā.

“Rospotrebnadzor” vietējās nodaļās aģentūru “Interfax” informēja, ka pārbaudes notiek Čeļabinskas apgabalā, Ņižņijnovgorodas apgabalā, Samaras apgabalā, Sverdlovskas apgabalā, Tatarstānā un Udmurtijā, un šomēnes pārbaudes paredzētas arī Baškortostānā, Kaļiņingradas apgabalā, Permas novadā un Saratovas apgabalā. Maskavā ceturtdien notiek pārbaudes piecos restorānos, no tiem trīs restorānu darbību “Rospotrebnadzor” ir apturējis. Līdz ar to Maskavā slēgto “McDonald’s” restorānu skaits ir pieaudzis līdz septiņiem.

Krievijas vicepremjere Olga Golodeca ceturtdien noliedza, ka notiktu totālas “McDonald’s” restorānu pārbaudes.

“Pārbaudes notiek atbilstoši plānam un saistībā ar dažiem gadījumiem, kad konstatēti sanitārepidemioloģiskā režīma pārkāpumi. Totāla plāna nav,” žurnālistiem sacīja Golodeca.

Jau ziņots, ka “Rospotrebnadzor” trešdien apturēja četru “McDonald’s” restorānu Maskavā darbību, norādot, ka šajos restorānos netiekot ievērotas sanitārās normas.

Šonedēļ veiktajā pārbaudē šajos restorānos konstatēti “daudzi sanitārās likumdošanas prasību pārkāpumi”, sacīts “Rospotrebnadzor” paziņojumā.

Trešdien slēgto ēdināšanas vietu vidū ir arī “McDonald’s” restorāns Puškina laukumā. Tas tika atvērts 1990.gadā un bija pirmais “McDonald’s” restorāns toreizējā Padomju Savienībā.

“McDonald’s” trešdien izplatītajā paziņojumā teikts, ka uzņēmums iepazīstas ar tam izvirzītajām pretenzijām, kā arī uzsvērts, ka “McDonald’s” prioritāte ir “nodrošināt drošus un kvalitatīvus produktus”.

Jūlijā pēc “McDonald’s” restorānu pārbaudes Ņižņijnovgorodā “Rospotrebnadzor” patērētāju vārdā iesniedza tiesā prasību pret “McDonald’s”, lai panāktu, ka tam aizliedz izgatavot un realizēt prasībām neatbilstošu produkciju.

Pavisam Krievijā ir vairāk nekā 530 “McDonald’s” restorāni, no tiem vairāk nekā 100 – Maskavā.

Krievija nereti izmanto patērētāju tiesību aizsardzības dienestu “Rospotrebnadzor” un veterinārās un pārtikas uzraudzības dienestu “Rosseļhoznadzor”, lai vērstos pret valstīm, ar kurām tai ir politiskas domstarpības. Krievijai pašlaik ir saspringtas attiecības ar ASV, jo Vašingtona noteikusi sankcijas pret Maskavu saistībā ar Krievijas agresiju Ukrainā.

LA.lv