×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

“Rossija segodņa” pārstāvis tiesā skaidro, ko propagandas medijs dara Latvijā (4)

Foto LETAFoto LETA

Uzņēmumu reģistrs (UR) pamatojas uz subjektīvu viedokli, ka aģentūras “Russia Today” pārstāvniecība Latvijā nodarbotos ar masu mediju darbību – tāds nav pārstāvniecības mērķis, šodien Administratīvajā rajona tiesā skaidroja “Rossija segodņa” pārstāvis Ziedonis Ūdris.

Advokāts skaidroja, ka tas ir tikai UR subjektīvais viedoklis, ka “Rossija segodņa” pārstāvniecības darbs Latvijā varētu būt saistāms ar masu mediju darbu, un UR nav pierādījumu, kas pamatotu šādu secinājumu un pieņēmumu. Ūdris uzsvēra, ka gadījumā, ja šāda pārstāvniecība tiktu reģistrēta, tā nenodarbotos ar informācijas sagatavošanu un sniegšanu – tā nodarbotos ar tirgus izpēti, “Russia Today” reklamēšanu un tās produktu reklamēšanu.

Advokāts arī atgādināja par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes vēstuli, kurā bija norādīts, ka šādas pārstāvniecības atvēršanas mērķis būtu izplatīt Krievijas interesēm atbilstošu informāciju. “Rossija segodņa” pārstāvis tiesā arī norādīja, ka pārstāvniecība nebūtu publisks tiesību subjekts, tā neīstenotu pārvaldību un pārstāvniecība nav juridiska persona.

Savukārt UR pārstāve tiesā uzsvēra, ka galvenais arguments ir tāds, ka tā arī netapa skaidrs, ar ko īsti nodarbosies “Rossija segodņa” pārstāvniecība. Tika skaidrots, ka pēc kāda laika – jau pēc UR pagājušā gada lēmuma – tika precizēts, ka pārstāvniecība nodarbosies ar informācijas sniegšanu par pašu aģentūru, tās reklamēšanu, tomēr UR nesaprot, kādēļ šādu informāciju nevarēja sniegt uzreiz.

Tāpat reģistra pārstāve atgādināja, ka pērn pēc UR lēmuma “Rossija segodņa” nāca klajā ar paziņojumu, ka tiek ierobežota preses brīvība, ar ko pārstāvniecība tehniski neplānoja nodarboties. Tas, ko toreiz norādīja UR, bija uzmanības vēršana uz apstākli, ka pārstāvniecības darbības pamatvirziens vairāk šķita vērsts uz mediju darbību.

UR galvenais arguments ir tāds, ka pārstāvniecības darbības mērķi neatbilst pārstāvniecības būtībai kā tādai.

Tiesa nolēma, ka spriedums lietā būs pieejams 5.aprīlī pēc plkst.15.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Latvijā laikam nesaprot mājas saimnieka tiesības – paskatos lodziņā un gribu ielaist, laižu– negribu ielaist nelaižu un man nav jāskaidro, kāpēc…

  2. musejie neko labāku nespēja izdomāt kā neielaist juristus valstī lai aizstaviba butu max vāja un tiesa varetu lemt kā pasutits neviss pēc likuma un būtibas. zaudejot tiesā nākamais bus sudziba starptautiskajā tiesā tieši atsaucoties uz to ka juristiem liedza piedalities tiesā, un valsts atkal dabūs vismaz soda naudas maksāt par likumu pārkāpšanu

  3. Tak beidzot kāda dzīvība !!!
    Vai atkal amīšiem vajadzēja pabikstīt ?

Draugiem Facebook Twitter Google+