×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
9. septembris, 2012
Drukāt

Rotaļājoties ar tēva “iPhone”, bērni to “aizslēdz” uz 42 gadiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Kāds Norvēģijas pilsētas Trondheimas iedzīvotājs atstājis savu “iPhone” viedtelefonu bez uzraudzības, taču “aizslēgtu” ar īpašu kodu, kuru neveiksmīgi mēģinājuši uzminēt viņa bērni, kā rezultātā telefons nobloķēts uz 42 gadiem, raksta zviedru avīze “Dagens Nyheter”.

Avīze, atsaucoties uz Norvēģijas televīziju, raksta, ka bērniem izdevies iedarbināt “iPhone” aizsargfunkciju, kas pēc zināma skaita neveiksmīgu koda ievadīšanas mēģinājumu uz laiku padara neiespējamus turpmākus mēģinājumus un lietotājam paziņo, ka varēs atkal mēģināt pēc noteikta laika.

Trondheimas iedzīvotājs, paņemot rokā un cenšoties atslēgt savu telefonu, saņēmis ziņojumu telefona ekrānā – “mēģiniet atkal pēc 22 268 470 minūtēm”, kas ir pēc vairāk nekā 42 gadiem.

Norvēģijas televīzijas mājaslapā rakstīts, ka “iPhone”, kurus aizslēdz ar kodu, parasti pārstāj pieļaut jaunus mēģinājumus uz dažām minūtēm, dodot lietotājam laiku apdomāties vai arī zaglim radot šķēršļus zagtas mantas lietošanai vai pārdošanai.

Lai gan zviedru avīze raksta, ka norvēģa telefons, visticamāk, vairs nebūs lietojams (vismaz līdz 2054.gadam), Norvēģijas televīzijas mājaslapā rakstīts, ka šādos gadījumos esot iespējams telefonu aiznest pie dīlera vai cita speciālista un to “atgriezt atpakaļ” izejas stāvoklī, kādā tas saņemts no fabrikas, visticamāk, zaudējot visus datus un kontaktus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+