×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Rotaļlietās nedrīkst būt svins

Foto - LETAFoto - LETA

Lai kā šķistu, ka vecāki, kas strādā rotaļlietu biznesā, noteikti domā arī par citu bērniem, atbildīgās institūcijas, veicot pārbaudes, aizvien bērnu precēs konstatē bīstamos smagos metālus. Centrālās nervu sistēmas attīstībai un auglībai bīstamie smagie metāli, piemēram, svins, kadmijs, hroms, kaut niecīgās devās ir atrodami rotaļlietu plastmasā.

Nīderlandes Nacionālais sabiedrības veselības un vides institūts secinājis, ka bērnu eksponētība tādiem elementiem kā svins nedrīkst pārsniegt tā saukto nepārsniedzamo dienas devu, kas ir 3,6 mikrogrami uz kilogramu ķermeņa masas dienā. Pārsteidzoši, bet Vācijā ražotajās rotaļlietās tā ir vairāk nekā citu Eiropas valstu darinājumos.

9. jūlijā Eiropas tiesa noraidīja Vācijas lūgumu atļaut rotaļlietās atstāt svinu un bāru tik, cik tika atļauts pirms ES jaunās rotaļlietu direktīvas pieņemšanas 2009. gadā. Vācija centās pierādīt, ka valstī pieļautie robežlielumi svinam, bārijam, antimonam, arsēnam un dzīvsudrabam, kas atbilst iepriekšējiem ES standartiem, nodrošina labāku aizsardzību, tāpēc lūdza Eiropas Komisiju atļaut tos saglabāt. Eiropas Komisija noraidīja šo lūgumu attiecībā uz visiem minētajiem ķīmiskajiem elementiem, izņemot svinu un bāriju, kuru klātbūtnes samazināšanai deva laiku līdz 2013. gada 21. jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+