Foto – LETA

Rotaļlietās nedrīkst būt svins 0

Lai kā šķistu, ka vecāki, kas strādā rotaļlietu biznesā, noteikti domā arī par citu bērniem, atbildīgās institūcijas, veicot pārbaudes, aizvien bērnu precēs konstatē bīstamos smagos metālus. Centrālās nervu sistēmas attīstībai un auglībai bīstamie smagie metāli, piemēram, svins, kadmijs, hroms, kaut niecīgās devās ir atrodami rotaļlietu plastmasā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Nīderlandes Nacionālais sabiedrības veselības un vides institūts secinājis, ka bērnu eksponētība tādiem elementiem kā svins nedrīkst pārsniegt tā saukto nepārsniedzamo dienas devu, kas ir 3,6 mikrogrami uz kilogramu ķermeņa masas dienā. Pārsteidzoši, bet Vācijā ražotajās rotaļlietās tā ir vairāk nekā citu Eiropas valstu darinājumos.

9. jūlijā Eiropas tiesa noraidīja Vācijas lūgumu atļaut rotaļlietās atstāt svinu un bāru tik, cik tika atļauts pirms ES jaunās rotaļlietu direktīvas pieņemšanas 2009. gadā. Vācija centās pierādīt, ka valstī pieļautie robežlielumi svinam, bārijam, antimonam, arsēnam un dzīvsudrabam, kas atbilst iepriekšējiem ES standartiem, nodrošina labāku aizsardzību, tāpēc lūdza Eiropas Komisiju atļaut tos saglabāt. Eiropas Komisija noraidīja šo lūgumu attiecībā uz visiem minētajiem ķīmiskajiem elementiem, izņemot svinu un bāriju, kuru klātbūtnes samazināšanai deva laiku līdz 2013. gada 21. jūlijam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.