×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. aprīlis, 2013
Drukāt

Rotāties ar skaistām domām


Foto - Kristiāns BērentsFoto - Kristiāns Bērents

Pagājušās nedēļas nogalē Skonto hallē notika skaistumkopšanas izstāde “Expo Beauty 2013”. Pārvērtību konkursā modeļu lomā iejutās seši masu mediju pārstāvji, kuru vidū arī “Latvijas Avīzes” žurnāliste DACE KOKAREVIČA. Meistari, kas rūpējās par mūsu kolēģes pārvērtībām, frizieris Dmitrijs Gaivoronskis un vizāžiste Aļina Urtāne konkursā ieguva godalgotās pirmās vietas. 


 

Dace savu ģērbšanās stilu raksturo kā daudzveidīgu, viņas drēbju skapī atrodas dažādi apģērbu ansambļi. Lielākoties Dace iepērkas, kad veikalos notiek izpārdošanas. Reizēm kopā ar draudzeni aizkuģo līdz Stokholmai, kur atklājušas savu veikaliņu tīklu. Latvijas veikalos, laikojot bikses, tās bieži vien izrādās par garām un žaketes piedurknes par šaurām, bet Zviedrijā iegādājamais apģērbs “nesaka” – tev kājas par īsām un rokas ne tik tievas. To jau var saprast, jo lielāks tirgus, jo lielāks piedāvājums. Ja Dace uzskata – kādam apģērbam skapī vairs nav vietas, tad nogādā to baznīcā vai arī lielveikala “Spice” lietoto apģērbu savākšanas punktā. Bet divām kleitām skapī viņa vēlīgi ļāvusi baudīt pensiju, jo ar tām savulaik saistīti patīkami dzīves notikumi. Dace stila jautājumos ieklausās savas meitas Dainas un tagad jau arī sešgadīgās mazmeitas Emīlijas viedokļos.

– Ja ģērbšanās ziņā šauju pāri strīpai, tad meita man teiks – māt, tādas kurpes tev vēl nevajag, vai otrādi – tādas kurpes tev vairs nav piemērotas. Meita jau mani pirms kāda laika pārliecināja, ka nav vērts savi mocīt, staigājot kurpēs ar augstiem papēžiem, – stāsta Dace.

 

Mīļas lietas

Bruņurupuču auskariņi

Ceļojumos cenšos sev uzdāvināt rotaslietas, ne jau no dārgā gala, bet par pieņemamām cenām. Īpaši patīk auskari, bet diemžēl man vairojas vientuļo auskaru kolekcija. Šos sudraba bruņurupučus iegādājos, kad atpūtos Turcijas kūrortā. Man ausīs mēdz būt arī citi dzīvnieciņi – ziloņi, kaķi, arī pūcītes.

Smaržas “Armani Code summer”. Iegādājoties smaržas, man svarīgi, lai aromāts neizraisītu galvassāpes. Šajā ziņā esmu jūtīga, to esmu mantojusi no mammas. Šīs ir vieglas Armani smaržas ar vasaras kodu, bet vispār man patīk smaržas pamainīt.

Violetais svečturītis atceļojis no Horvātijas. Tas ir ugunsdrošs, jo, aizdedzinot tajā tējas svecīti, nav jāuztraucas, vai neaizdegsies vējā plīvojoša aizkara mala. Svecīti dedzinu, kad vajadzīga gaismiņa, vai pieminot kādu tuvinieku.

Puķu laistāmā stikla kanniņa ir piemiņa no tantes. Manā īpašumā tā jau ir kādus desmit gadus. Mājās man ir trīspadsmit puķu podi. Vispirms es lielākā traukā nostādinu ūdeni un tad ieleju šajā nelielajā kanniņā.

Oranžais T krekliņš no 3 x 3 nometnes Kandavā. Pirms trim gadiem man piedāvāja doties uz 3 x 3 nometni Mazsalacā, lai uzrakstītu par tur redzēto. Tā kā tobrīd biju atvaļinājumā, lēmu, ka pavadīšu nometnē visu nedēļu. Nākamajā gadā jau devos uz šo nometni Cesvainē, bet vēl pēc gada, ņemot līdzi mazmeitu Emīliju, braucām uz Kandavu. Nometnē aizvadītā nedēļa ir absolūti optimistiska un latviska, kurā tik daudz ko var iemācīties. Emīlija pērn trenera vadībā iemācījās peldēt. Man no katras nometnes ir viens vai pat divi T krekliņi.

Grāmatu “Hitopadeša”, kas sanskrita valodā nozīmē – derīgi padomi, lasu priekšā mazmeitai Emīlijai. Grāmatā stāstīts par zvēru rīcību, cēlsirdību, viltību un citām rakstura īpašībām. Šīs indiešu viedās gudrības sarakstītas laikā no 6. līdz 14. gadsimtam. Man arī bērnībā bija šī grāmata, vienīgi toreiz tai bija citādi vāciņi.

Mazmeitas zīmējums. Sunīša vai vilciņa zīmējums ir mazmeitas Emīlijas radīts. Tas zīmēts pirms diviem gadiem, kad mazmeitai bija pieci gadi. Emīlija man to uzdāvināja dzimšanas dienā un es šo darbiņu ierāmēju.

Ceļojumu somiņai ir ļoti labs formāts, to ērti slīpi pārmest zem žaketes un nēsāt sev droši līdzi pasi, naudas maku, mobilo tālruni.

 

Akcenti
Stils3_Cropped

Daces mati pārvērtību laikā no siltā dzeltenīgā toņa pārtapa pērļu blondā, vēsajai krāsu paletei atbilstošā krāsā. Matu griezumam tika piešķirta apjomu palielinoša forma. Meikapā akcents likts, lai izceltu acu formu un atsvaidzinātu sejas ādas krāsu.

Pārvērtību procesā Dace bija tērpusies klasiska stila kostīmā – melnā žaketē un melnos zīmuļveida svārkos. Tēlam romantismu un šarmu piešķīra sārtais zieds pie žaketes atloka, atsvaidzinoši sārtais krekliņš, auskari un rokassprādze.

Zilganā garā zīda kleita lieliski izceļ nēsātājas siluetu. Tā piemērota vasarīgiem pasākumiem. Kaklarotas un rozīgā šalle piešķir tēlam pabeigtību.

Vasarīgu krāsu prieku sniedz tirkīzzilā kokvilnas kleita ar izšuvumiem apakšmalā un puķaina viegla žaketīte ar trīsceturtdaļu roku garumu.

 

Ieteikumi

Dacei piestāv vēsā krāsu palete ar spilgtiem akcentu toņiem. Vēsais korallis, lašu tonis, zilā – tās ir viņas krāsas. Pagara auguma sievietēm piestāv formās lieli aksesuāri un apģērba siluets, kas lejas daļā ir paplatināts.

 

Ieguvumi

Dace Kokareviča: – No friziera uzzināju, ka man mati pie saknēm jākrāso par diviem toņiem tumšāki nekā pārējā galvas daļā. Stiliste atklāja – jo apjomīgāka rota, jo sieviete izskatās smalkāka. Es nebiju sev atklājusi tādu rotaslietu kā rokassprādze. Ikvienai sievietei ir vērts pastaigāt pa veikaliem kopā ar stilisti, uzklausot viņas padomus. Ar draudzenēm ir citādi, viņas cenšas ietekmēt tavu stilu, bet stiliste ir objektīva vērtētāja no malas. Pārvērtības man bija svētku diena, kas atgādināja meditācijas grāmatiņā lasīto – izdomājiet augstākā līmeņa domas par sevi un rīkojieties katru dienu saskaņā ar tām. Pašapziņa, sevis uzmundrināšana arī pieder pie augstākā līmeņa domām. Pārvērtībās ieraudzīju sevi tādu, kāda varētu būt, ja katru dienu vairāk laika un uzmanības veltītu sev.

 

Pārvērtību komanda:

Frizieris Dmitrijs Gaivoronskis

Vizāžiste Aļina Urtāne

Stiliste Kristīne Rāmule

Fotogrāfs Kristians Bērents (studija “Akcents”)

Tērpi no veikala “Monton”, apavi “NS King”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+