×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. decembris, 2014
Drukāt

Rotko centrā – akvareļi un smalki adījumi (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Igauņu rokera un rokdarbnieka Riho Tomras darbi valdzina ar savu smalkumu.

Piektdien, 20. decembrī, plkst.16 Daugavpilī, Marka Rotko mākslas centra Laikmetīgās mākslas sektorā, tiks atklāta Riho Tomras (Igaunija) tekstildarbu izstāde “No diega līdz mākslai” un Aleksandras Šļahovas akvareļu izstāde “Pārejas”, aģentūru LETA informēja Rotko mākslas centrā.

Mākslinieces un mākslas pedagoģes Šļahovas akvareļos dominē viņai raksturīgā krāsu tīrība, to kontrasts un harmonija, kas no idejas līdz rezultātam materiālā izlolots skrupulozi un pēctecīgi. Māksliniece tver dabā un dzīvē vienkāršo, saskatot un transformējot tā vērtīgākās šķautnes, un atspoguļo uztverto formu mūsu skatieniem īpašā pietuvinājumā. Izstādes “Pārejas” akvareļi ir simboliski un reizē lakoniski magnēti, tie pievelk mūs visus un katru atsevišķi, saklausot, saredzot darba dziļumu un vienreizību.

Tomras tekstildarbu izstāde “No diega līdz mākslai” veltīta pasaulē atzīta vācu mežģīņu adīšanas meistara Herberta Riharda Nīblinga 111. jubilejai. Adīt Riho pusaudža gados iemācīja vecmāmiņa. Pašam par pārsteigumu mēģinājumi adīt bijuši veiksmīgi. Kopš tā laika adīšana kļuvusi par viņa hobiju. Adīšana ir ļoti darbietilpīga un laikietilpīga, tāpēc Riho savu izstādi gatavojis vairākus gadus, iedvesmojoties no Nīblinga mežģīņu rakstiem, kuri bija redzēti vien drukātā veidā. Igauņu mākslinieks uzskata, ka Nīblinga ģeniālais darbs ir mūžīgs, un cer, ka šī izstāde priecēs visus tās apmeklētājus.

Izstādes Rotko mākslas centrā būs apskatāmas līdz 31. janvārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Te nu gan derēja vairāk bildes!

Draugiem Facebook Twitter Google+