×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. novembris, 2016
Drukāt

Rotko centrs. No krinolīniem līdz ideju pingpongam

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Kārlis Dobrājs (1943) "Spēle", Latvijas Mākslinieku savienības muzejs.

Gada izskaņā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā durvis vērušas sešas jaunas izstādes, kas būs apskatāmas līdz pat 2017. gada janvāra beigām.

Izstādē “Viktorijas laikmeta modes šarms” no pazīstamā modes vēsturnieka un teātra mākslinieka Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas pirmo reizi Austrumlatvijā ir iespēja apskatīt autentiskus karalienes Viktorijas (1837 – 1901) – “visas Eiropas vecmāmiņas” – laika tafta krinolīnus, autentiskus no 1850. līdz 1860. gadam tapušus balles tērpus ar velcēm, kuru autori ir sava laika modes milži “Parisian Worth” (dibināts 1857. gadā), “Doucet” un “Paquin”, virsdrēbes nesteidzīgām pastaigām un izjādēm, kā arī vairāk nekā 150 aksesuāru.

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) muzeja izstādē “Pingpongs. Ideju saspēle”, kas veltīta LMS 75. jubilejai, eksponēti muzeja 20. gs. 70. un 80. gadu darbi. Vecākais darbs ir Gunāra Hermanovska 1947. gadā radītā glezna “Kartupeļu racēji”, jaunākais – Valda Krēsliņa “Saldais dūms” (1990). Pasaules elpu Rotko centrā ienes izstāde “Sapņu un fantāziju pasaules” no Vācijas mākslas galerijas “Pashmin” kolekcijas, kurā piedalās desmit mākslinieki no piecām valstīm. Savukārt Daugavpils māksliniece Nataļja Marinoha izstādē “Plūsma” no iekšpuses izbauda radošuma procesu un ar savu prasmi atainot dvēseles vissmalkākos stāvokļus spēj aizraut arī skatītāju. Interesantas atziņas par mūsu laiku un sievietes vietu tajā sniedz arī armēņu izcelsmes mākslinieces, pašreiz Vācijā dzīvojošās rakstnieces, žurnālistes un vairāku dokumentālo filmu autores Evas Arutas izstāde “Realitāte”. Katra glezna tajā ir kā atsevišķs cilvēks un to tēli – tik netverami, cik netverama ir pati realitāte. Kā skaists akcents šajā mākslas buķetē ir latviešu mākslinieces Zaigas Putrāmas izstāde “Satiekas saules” ar astoņiem lielizmēra akvareļiem, kurā apļu saskarsme vēsta par satikšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+