×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Rotko centru Daugavpilī atklās ar augsta līmeņa kultūras diskusiju

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Atklājot Daugavpils Marka Rotko mākslas centru (DMRMC), abi mākslinieka bērni Kristofers Rotko un  Keita Rotko Praizela, kā arī spilgtas personības no Latvijas piedalīsies centra un Eiropas Komisijas pārstāvniecības rīkotajā diskusijā „Latvija – viena no zvaigznēm. Rotko atgriešanās: iespējas un izaicinājumi”.

Diskusijā tiks runāts gan par Marka Rotko personību, gan Latgales pienesumu no Latvijas nākušo pasaules izcilību kontekstā, gan Rotko radošo mantojumu  privātajās un muzeju kolekcijās pasaulē. Dalībnieki dalīsies domās par Daugavpils Marka Rotko mākslas centra izveidi, nozīmi, starptautisko dimensiju un potenciālo attīstību. Diskusijā piedalīsies mākslas vēsturnieki Eduards Kļaviņš un Ojārs Spārītis, viena no Marka Rotko mākslas centra projekta idejas autorēm Farida Zaletilo. Diskusiju vadīs laikraksta „Diena” mūzikas kritiķis un kultūras nodaļas redaktors Jegors Jerohomovičs.

Diskusiju tiešraidē varēs redzēt www.delfi.lv, www.esmaja.lv, www.rotkocentrs.lv un www.rothkocenter.com

Rotko mākslas centru atklās 24. aprīlī, bet no 25. aprīļa centrs vērs durvis visiem interesentiem. Apmeklētāji būs aicināti apskatīt Markam Rotko veltīto ekspozīciju – taja skaitā sešu gleznu oriģinālus, ko atvēlējuši viņa bērni, kā arī citas ekspozīcijas Pītera Grifina (Lielbritānija) grafikas, Solomona Geršova (Krievija) gleznas, Pētera Martinsona (Latvija)  keramikas darbus un Latgales mākslinieku veikumu. Līdzās tam būs pieejami visi centrā paredzētie pakalpojumi – konferenču sektors, rezidenču programmas, kafejnīca „Arsenāls” u.c.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+