Mobilā versija
+2.2°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
11. novembris, 2014
Drukāt

Rotko Mākslas centrā Daugavpilī izstādīs Borisa Bērziņa darbus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma izstāde “Boriss Bērziņš” no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, portālam LA.lv pavēstīja Borisa Bērziņa (1930-2002) kolekcijas glabātāja Gundega Cēbere.

Boriss Bērziņš nemeklē speciālas tēmas un modeļus, bet veido kompozīcijas, it kā vienlaicīgi sacerot un attīstot sižetus, kas atklāj viņa tēlaino domāšanu un netradicionālo pasaules redzējumu, – tā ir dzīve ap mums, dzīve, kurā galvenais ir un paliek cilvēks – kā mākslinieka intereses un izpētes objekts, stāsta mākslas zinātniece.

Kompozīcijās autora izdoma plūst izšķērdīgi un krāsaini. Tēlaini un asprātīgi tvertās improvizācijās uzplaiksna bagāta izteiksmes līdzekļu palete, tajās skaidri saskatāmas arī citas vērtības un paveras plašāki dziļumi, nekā, iespējams, dažbrīd bijis padomā pašam māksliniekam.

Izstādē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks eksponēti 54 klasiķa darbi – gleznas un zīmējumi.

Pievienot komentāru

Dzīvoju sapnī. Saruna ar dizaineri un kostīmu mākslinieci Inesi OzoluGracioza un izsmalcināta kā saudzējams zieds, bet reizē – ļoti mērķtiecīga un darbīga.
Draugiem Facebook Twitter Google+