Mobilā versija
Brīdinājums +9.1°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
11. novembris, 2014
Drukāt

Rotko Mākslas centrā Daugavpilī izstādīs Borisa Bērziņa darbus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 14. novembra līdz 2015. gada 31. janvārim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs skatāma izstāde “Boriss Bērziņš” no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, portālam LA.lv pavēstīja Borisa Bērziņa (1930-2002) kolekcijas glabātāja Gundega Cēbere.

Boriss Bērziņš nemeklē speciālas tēmas un modeļus, bet veido kompozīcijas, it kā vienlaicīgi sacerot un attīstot sižetus, kas atklāj viņa tēlaino domāšanu un netradicionālo pasaules redzējumu, – tā ir dzīve ap mums, dzīve, kurā galvenais ir un paliek cilvēks – kā mākslinieka intereses un izpētes objekts, stāsta mākslas zinātniece.

Kompozīcijās autora izdoma plūst izšķērdīgi un krāsaini. Tēlaini un asprātīgi tvertās improvizācijās uzplaiksna bagāta izteiksmes līdzekļu palete, tajās skaidri saskatāmas arī citas vērtības un paveras plašāki dziļumi, nekā, iespējams, dažbrīd bijis padomā pašam māksliniekam.

Izstādē Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks eksponēti 54 klasiķa darbi – gleznas un zīmējumi.

Pievienot komentāru

Katru dienu pazūd kāds bērns. Saruna ar JRT aktieri Andri Keišu (3) Andrejs Zvjagincevs ieradīsies Rīgā ar Kannu festivāla žūrijas balvu ieguvušo filmu "Nemīlestība", kurā vienā no galvenajām lomām ir JRT aktieris Andris Keišs.
Draugiem Facebook Twitter Google+