×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Rotko mākslas centru Daugavpilī apmeklējuši 60 000 interesentu

Foto - LetaFoto - Leta

Ekspozīcija Marka Rotko mākslas centrā.

Savas darbības pirmajā pusgadā Daugavpils Marka Rotko mākslas centru apmeklējuši jau 60 000 interesentu, no tiem apmēram 20% bijuši ārzemju viesi, aģentūru LETA informēja centra mārketinga speciāliste Inga Goldberga.

Visvairāk apmeklētāju bijis no citiem Latvijas reģioniem, bet visvairāk ārzemju viesu – no Krievijas, Vācijas, Lietuvas un Itālijas, tad seko Nīderlande, ASV un Lielbritānija. Vasaras mēnešos izteikti vairāk bija individuālo ceļotāju (ģimenes, draugu grupas), rudens periodā – tūrisma grupas. Apmeklējuši Rotko mākslas centru ir arī eksotisko valstu pārstāvji, pārsvarā individuālie ceļotāji, bet bijusi ir arī ceļotāju grupa, piemēram, no Taizemes. Daudzas tūrisma kompānijas sezonas laikā ir mainījušas piedāvātos maršrutus, iekļaujot tajos Rotko centru un Daugavpili.

“Ir gandarījums, ka mūs ir pamanījuši, ka mēs spējam piedāvāt labu pakalpojumu un apmeklētāji to pamana un novērtē. Gandarījums ir arī par to, ka daugavpilieši pamazām maina savu attieksmi, aizvien vairāk apmeklē Rotko mākslas centru un lepojas ar to. Tāpat ir gandarījums, ka rezidenti, kas piedalījās starptautiskajā mākslas rezidencē “Marks Rotko 2013″ bija tik ļoti iedvesmoti no pilsētas, Cietokšņa un Rotko centra, ka turpina informēt visas pasaules mākslas sabiedrību par fantastisko un pozitīvo pieredzi Rotko centrā un sola atgriezties vēl un vēl,” saka Goldberga.

Centra mārketinga speciāliste uzskata, ka Rotko centra darbība līdz šim ir bijusi veiksmīga, kā arī ir sekmējusi tūrisma sektora attīstību pilsētā un reģionā.

Pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā mākslinieka Marka Rotko mākslas centrs Daugavpilī tika atklāts 24. aprīlī. Pa šo laiku centrā ir noticis starptautisks keramikas simpozijs, starptautisks teātra festivāls “Telpa Daugavpils”, Latgales grafikas simpozijs, 9. starptautisko mākslas rezidenci “Marks Rotko 2013”, bijušas apskatāmas dažādas izstādes, ir notikusi virkne citu pasākumu ar mākslinieku un mākslas zinātnieku no dažādām pasaules valstīm piedalīšanos.

Rotko mākslas centrs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Tā ir vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem.

Mākslas centrs piedāvā aplūkot vairākas patstāvīgās un mainīgās ekspozīcijas, kas izvietotas 2000 kvadrātmetru platībā. Patstāvīgās ekspozīcijas veido Rotko darbu oriģināli un reprodukcijas, digitālā ekspozīcija par mākslinieka dzīvi un daiļradi, kā arī kultūrvēsturiskās ekspozīcijas. Mainīgās ekspozīcijas ir Latvijas, Eiropas un pasaules mākslinieku darbu izstādes.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+