×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Daugavpils mākslas centrs trešo sezonu sāk ar jauniem Marka Rotko oriģināliem (1)

Dūmu mutuļi, kurus vakar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra trešās sezonas atklāšanas svētkos dzenāja vējš un lietus, simbolizējot plīvuru, kas tiek norauts, lai māksla pilsētā būtu pieejama katram. Dūmošana gan vairāk atgādināja Imanta Ziedoņa vārdus par garaini, kas veicina vārīšanos. Rotko centrs trīs gados uzrāvis jaudīgu virpuli Latvijas mākslas veidotāju un cienītāju vidē. Par to liecina arī lielā apmeklētāju interese, trīs gados sasniedzot 330 tūkstošus, no kuriem ap 80% ir vietēju ļaužu. Foto - Ilze PētersoneDūmu mutuļi, kurus vakar Daugavpils Marka Rotko mākslas centra trešās sezonas atklāšanas svētkos dzenāja vējš un lietus, simbolizējot plīvuru, kas tiek norauts, lai māksla pilsētā būtu pieejama katram. Dūmošana gan vairāk atgādināja Imanta Ziedoņa vārdus par garaini, kas veicina vārīšanos. Rotko centrs trīs gados uzrāvis jaudīgu virpuli Latvijas mākslas veidotāju un cienītāju vidē. Par to liecina arī lielā apmeklētāju interese, trīs gados sasniedzot 330 tūkstošus, no kuriem ap 80% ir vietēju ļaužu. Foto - Ilze Pētersone

Vakar Marka Rotko mākslas centra trešās sezonas atklāšanas svinīgajās uzrunās, dūmu mutuļus laižot, tika pavēstīts, ka Daugavpilij noņemts miglas plīvurs, jo līdz ar centra ienākšanu pilsētā māksla kļuvusi atvērta katram.

Vēl pirms trīs gadiem otrā lielākajā Latvijas pilsētā izstādes varēja sarīkot vien nelielajā novadpētniecības un mākslas muzejā, bet šeit tām atvēlēta platība 2500 kv. m apjomā, kur vienlaikus pieejamas telpas līdz pat septiņām ekspozīcijām. Trīs gados centrā pabijušas 120 izstādes, dodot iespēju apmeklētājiem iepazīties ar Latvijā un pasaulē atzītu mākslinieku darbiem. „Daugavpils ieguvusi mākslas vidi un saturu,“ svarīgāko Rotko centra panākumu nosauc tā vadītāja vietnieks Māris Čačka. Jaunajā sezonā goda vietu ieņem seši Marka Rotko oriģināli, kas, kā apgalvo centra speciālisti, formā un saturā ir vēl bagātāki par saviem priekšgājējiem. Viņi īpaši izceļ reālistiskā perioda darbu „Metro ieeja“, kuru mākslinieks līdz pat savai nāves stundai glabājis darbnīcā un rādījis viesiem, lai salīdzinātu ar klasiskā perioda gleznām. Izcilā gleznotāja mākslu no savas kolekcijas daugavpiliešiem uzticējuši Marka Rotko bērni.

Otrs būtisks ieguvums, kuru uzsver M. Čačka, – centrs pozitīvi ietekmējis ekonomisko izaugsmi pilsētā. „Šurp brauc neskaitāmas tūristu grupas, individuālie apmeklētāji, kas savu naudu atstāj viesnīcās, restorānos, kafejnīcās, par taksometru un citu transportu pakalpojumiem,“ viņš norāda un piebilst, ka apmeklētāju skaita ziņā pārsniegtas visas prognozes – trīs gados 330 tūkstoši cilvēku.

Centrs kļuvis par garaini, kas veicina arī Daugavpils un visas Latgales mākslinieku radošo aktivitāti. To pierāda tradicionālā reģiona mākslas izstāde, kurā pretendentu skaits katru gadu pieaug, bet šogad sasniedzis jau simtu, no kuriem izstādē „Untitled“ apskatāmi 70 autoru darbi. Centrs aicina arī uz Barbaras Gailes izstādi „Debesis“, Baņutas Ancānes – „Portreti“, Olgas Rēlas – „Balto liliju sapnis“, Mārtiņa Buclera – „Vertikāle“ un Fotogrāfijas simpozija ekspozīciju.

Šis gads Marka Rotko mākslas centrā sola vēl daudz lielisku tikšanos, tostarp ar pasaulē atzītu mākslinieku Marka Šagāla, Pola Hakslija un Tadeuša Lapinska darbiem.

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu, nesmīdiniet normālus cilvēkus! Arvien “jaunus”un “jaunus” šī smērējumus atrod un būs vēl!

Draugiem Facebook Twitter Google+