Uncategorized

Roulinga ar pseidonīmu izdevusi kriminālromānu 16


Rakstniece Džoana Roulinga, 50 gadu.
Rakstniece Džoana Roulinga, 50 gadu.
LETA/AFP

Harija Potera sāgas autore Dž.K.Roulinga ar pseidonīmu izdevusi kriminālromānu, kuru kritiķi atzinīgi novērtējuši.

Ar Roberta Golbraita vārdu izdotais kriminālromāns “The Cuckoo’s Calling” (“Dzeguzes aicinājums”) stāsta par privātdetektīvu, kas izmeklē kādas modeles pašnāvību.

Grāmatas izdevēji “Little, Brown Book Group” Golbraitu raksturoja kā bijušo karaliskās militārās policijas darbinieku, kas kopš 2003.gada strādā civilajā apsardzes industrijā.

Taču laikraksts “Sunday Times” izskaitļojis, ka grāmatu patiesībā sarakstījusi Roulinga.

Laikraksts sācis pētīt Golbraitu, jo žurnālistiem radušies jautājumi par debijas romāna augsto kvalitāti.

Pēc laikraksta publikācijas Roulinga atzinusi, ka viņa tiešām sarakstījusi minēto kriminālromānu.

“Es cerēju, ka šo noslēpumu izdosies saglabāt mazliet ilgāk, jo kā Roberts Golbraits es izjutu lielu brīvību. Izdot grāmatu bez lielas kņadas un gaidām bija brīnišķīgi, kā arī saņemt atsauksmes uz cita vārda bija īsta bauda,” sacīja Roulinga.

Aprīlī izdotā grāmata iepriekš pārdota 1500 eksemplāru, bet dažu stundu laikā pēc “Times” publikācijas pārdošanas apjomi strauji pieauguši, tuvojoties “Amazon” straujāk tirgoto grāmatu virsotnei.

Kritiķi un citi kriminālromānu autori grāmatu raksturojuši kā “skaisti uzrakstītu un patiesi aizraujošu”.

Pusaugu burvja Harija Potera septiņu grāmatu, kā arī ekranizāciju milzīgie panākumi Roulingai atnesuši pasaules slavu un lielu bagātību. Tomēr liela uzmanība pievērsta arī rakstnieces tālākajai radošai darbībai.

Roulingas pirmais romāns pieaugušajiem “The Casual Vacancy” (“Nejaušā vakance”) pie lasītājiem nonāca pagājušā gada septembrī, taču kritiķi to nav novērtējuši pārāk atzinīgi.

LA.lv